Viimase kuu jooksul on mitmest Aafrika riigist Eestisse saabunud rännumeeste koroonaviirusega nakatumise protsent olnud märksa kõrgem kõigi saabuvate reisijate keskmisest.

Synlabi andmetest ilmneb, et Tansaaniast tulnud andsid 26. veebruari seisuga 21 positiivset proovi. Koroona oli endale külge saanud seega üheksa protsenti kõigist Tansaaniast tulnud reisijaist. Veel kõrgem oli näitaja Nigeeria puhul, kust saabus seitse positiivse testitulemusega reisijat, mis võrdus 15 protsendiga kõigist Nigeeriast tulnutest.

Egiptusest tulijad andsid positiivse proovi seitsme puhul, mis oli viis protsenti kõigist sealt reisi alustanutest. Viis protsenti positiivseid teste oli keskmine näitaja ka Araabia Ühendemiraatidest startinud reisisellide seas.

Terviseameti meediasuhete spetsialist Merilin Vernik lausus, et Tansaaniast sisse toodud haigusjuhud olid seotud reisil käinud eestlastega, Nigeeria taustaga haigusjuhud Eestis elavate või töötavate välismaalastega. Turismimaa Tansaania on juba ammu lõpetanud koroonatestimise, mistõttu viimased positiivsed testid tehti seal mais 2020 ja siis registreeriti ka viimased koroonasurmad. Piirangud on praegu minimaalsed ja riigi piirid kõigile avatud.

201 miljoni elanikuga Nigeerias registreeriti 25. veebruaril 634 positiivset juhtumit ja kuus koroonasurma, seega ligi kaks korda vähem kui Eestis samal päeval. Nagu paljudes vaesema elatustasemega riikides, pole koroonaviiruse testimine Nigeerias ilmselt paljudele kättesaadav.

Euroopast alguse saanud reiside puhul on koroonapositiivsuse näitajad olnud madalamad kui Aafrikast tulnuil. Näiteks Valgevenest tulnud andsid 28 päeva sees positiivse koroonaproovi vaid 11 korral ehk kaks protsenti, Saksamaalt saabunud 20 puhul ehk üks protsent, Rootsist lähtunud 59 puhul ehk kaks protsenti ja Hispaaniast reisi alustanud 16 juhtumil ehk üks protsent. Samas on üsna kõrge olnud Soomest tulnute koroonanakatumise näitaja: 53 juhtumit, mis moodustasid viis protsenti kõigist sealt kandist lähtunuist.

Keskmiselt oli jaanuaris positiivseid lennujaama saabunud reisijate hulgas 1,9 protsenti, kõigi piiriületanute keskmine oli 2,5 protsenti, detsembris 2,3 protsenti. Kokku on reisijaid Eestis koos kordusproovidega testitud 91 171 korral. 27. veebruariks oli kõigist ööpäeva jooksul Eestis analüüsitud esmastest koroonaviiruse proovidest positiivseid 1570 ehk 16,6 protsenti analüüside koguarvust.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi