Millal sina viimati tegelikult ka puhkamas käisid nii, et oma e-posti kontolt välja logisid ja internetist end lahti ühendasid?
Reisimine aitab meil probleeme lahendada ja õnnetunnet suurendada
Uued keskkonnad ja inimesed ning kogemused tõstavad sinu kognitiivset paindlikkust ning hoiavad meele virgena. Reisides kogetud uued lõhnad, helid, maitsed, vaated ja keeled loovad meie ajus uusi seoseid (sünapseid) ja stimuleerivad neuroplastikat.
Reisimine annab uusi oskusi probleemide lahendamiseks, parandab üldist võimekust probleemide lahendamisel. Samuti suurendab meie loovust ja loomingulisust. Isegi reisimise vahemaa ja loovuse paranemise vahel on seos. Mida kaugemale kodust reisida seda enam meie loovus paraneb.
Teise inimese usaldamine uutes olukordades tugevdab omavahelist sidet
Samuti aitab reisimine parandada meie üldist füüsilist vormi. Reisides liigume tavapärasest palju enam, seega on füüsiline koormus suurem kui tööl. Näiteks üks keskmine linnapuhkus tähendab tavapäraselt üle 12 km kõndimist päevas.
Lisaks tugevdab see ka meie immuunsust. Reisides peab meie organism toime tulema tavapärasest erinevate bakteritega, mis omakorda hoiab organismi kaitsesüsteemid vormis. Samuti on naistel, kes puhkavad vähemalt 2 korda aastas, oluliselt madalam risk südameatakiks ja depressiooniks. Mehi aga, kes ei kasuta oma iga-aastast puhkust, ohustavad südamehaigused 30% suurema tõenäosusega.
Reisimine tõstab õnnetunnet ja vähendab depressiooni.
Väga oluline on ka meie puhkuse pikkus. Uuringud on tõestanud, et alles puhkuse kolmandast päevast tuntakse end väljapuhanuna, vähem ärevana ja paremas tujus. Selline heaolutunne kestab tavapäraselt veel vähemalt nädal peale reisi. Samuti on reisides kulutatud rahal oluliselt suurem mõju meie enesetundele kui kodus sama raha eest asjade ostmine.