President Alar Karis kohtub neljapäeval Küprose presidendi Nicos Anastasiadesega.

Küprose riigipea on Eestis neljapäeval ja reedel ametlikul visiidil koos proua Andri Anastasiadesega. Visiidi käigus kohtub Küprose riigipea Eesti riigijuhtidega ning külastab e-Eesti esitluskeskust.

Küprose president alustab oma visiiti neljapäeval Kadriorus, kus teda tervitatakse vastuvõtutseremooniaga, millele järgneb Eesti ja Küprose riigipea kohtumine. Presidendid räägivad Eesti ja Küprose suhetest, sealhulgas digikoostöö edendamisest.

Kõne all on Venemaa sõda Ukraina vastu, koostöö Euroopa Liidus ning arengud mõlema riigi lähiregioonis. President Karis ja proua Sirje Karis annavad Küprose riigipea ja proua Andri Anastasiadese auks neljapäeval õhtusöögi.

Küprose president Anastasiades kohtub neljapäeval riigikogu esimehe Jüri Ratasega. Veel on president Anastasiadesel kavas kohtuda raekojas Tallinna linnapea Mihhail Kõlvartiga ning külastada ka Raeapteeki.

Reede hommikul kohtub Küprose president Anastasiades peaminister Kaja Kallasega ning nad allkirjastavad Eesti ja Küprose vahelise digitaalse koostöö ühiste kavatuste deklaratsiooni.

Seejärel külastab Küprose president e-Eesti esitluskeskust ning kohtub ka kübervaldkonna ettevõtjatega.

Proua Sirje Karis ja proua Andri Anastasiades külastavad koos Eesti ajaloomuuseumi Maarjamäe lossis ning tutvuvad näitusega “Klaasimeistrid. Eesti klaasitööstuse ajalugu”.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi