Esmalt peab muidugi olema unistus, alles seejärel saab selle realiseerida. Seda isegi siis kui sinu eelarves on iga sent arvel.

Esimene samm, olenemata selest kui palju on raha või kus ning kuidas elate, on korrastada ja puhastada kodu. Need kaks lihtsat ja iseenesest mõistetavat asja parandavad juba ise oluliselt sind ümbritseva ruumi kvaliteeti. Kui oled selle lihtsa asjaga ühele poole saanud, siis tuleb lõbusam osa – uuendamine.

Piisab vaid mõnest nipist, et pea olematu raha eest oma kodu kohendada ja sisustada nii, et see muutuks stiilseks ning isikupäraseks.

Alusta kindlasti planeerimisest

Sellest postitusest leiad mõned nipid kuidas muuta ja sisustada oma kodu väga väikese eelarvega.

Pildi allikas: shutterstock.com


Kasuta aksent värvi

Seinte värvimine on üks kõige kuluefektiivsem dekoratiivne uuendus, mida saad ise oma kodus teha. Kui eelarve on tõesti väga väike, siis võib terve toa värvimiseks kuluva värvi eelarve tõesti olla pisut palju. Seepärast tasub alati kaaluda võimalust värvida vaid üks sein. Aksent värvi toomine oma elamisse on samavõrd mõjus kui värvida kogu ruum.

Veelgi parem on leida sellise kvaliteedi ning omadustega värv, mis katab hästi. See aitab veelgi säästa kulusid.

Pildi allikas: shutterstock.com


Vabane ülearustest asjadest

Enne kui hakkad muretsema selle pärast, mida saad ja mida ei saa endale lubada, kaalu hoopis millestki loobumist. Aja jooksul kulunud või kahjustatud esemed võivad ka teie kodu väljanägemise muuta kulunuks.

tee ise, nii saad hea tuju kauba peale

Loobuge asjadest mida te ei vaja ning millel pole ka emotsionaalset väärtust. Kõik need vanad nipsasjakesed, plakatid või pildid, millest sul esimese hooga loobuda ei õnnestu, püüa peita kappi või panipaika.

Pildi allikas: shutterstock.com


Tee võimalikult palju ise

Oma mööbli värvimine või sisekujunduse läbimõtlemine on väga suur kokkuhoiu allikas. Võib olla kõige keerulisemad tööd võiks jätta oma ala meistrite teha, aga lihtsamad asjad tee kindlasti ise. Peale säästmise saad hea tuju tehtust kauba peale.

Pildi allikas: shutterstock.com


Kasuta ära sooduspakkumisi

Lisa ennast juba aegsasti suuremate sisustusportaalide sooduspakkumiste nimekirja. Ole kannatlik ja järjekindel, ning osta omale meelepärased asjad just siis kui need on soodsad. Samuti võib leida sobivat kraami taaskasutusest või siis kasutatud kraami pakkuvatest internetikaubamajadest.

Pildi allikas: shutterstock.com


Kohanda olemasolevaid asju, muuda nende otstarvet kui vaja

Ole leidlik, olemasoleva ära kasutamisel. Uue diivani või kardinate soetamise asemel kaalu vanadele mõne detaili lisamist. Kui diivani katet tervenist vahetada pole võimalik, Vaheta vaid patjade kangas, eriti säästliku eelarve korral võid vahetada vaid ühe padja või kardina. Kes ütles, et need peavad kõik ühesugused või värvi olema. Või siis vahetage kapinupud, lihtsalt detailid, mis lõpuks kokku moodustavad ikkagi uue ja värskema terviku.

Pildi allikas: shutterstock.com


Ole lihtsalt elektiline

Kõige kombineerimine võib anda vahest täiesti vastupidise ning igava tulemuse. Ole julge ja kombineeri värve, detaile, selline pisut hipilik kuid tänapäevaselt julge mööbli värvide ja nipsasjakeste kombineerimine on tihti üllatavalt taskukohane.

Pildi allikas: shutterstock.com

Kindlasti on võimalusi palju rohkem. Kui kõik eelnev kokkuvõtta, siis kõlaks see järgmiselt. Lihtsalt peatu, vaata ringi, surfa internetid ning koosta läbimõeldud plaan ning järgi seda. Kui lisad sellele veel julguse loobuda valehäbist osta soodusmüügist või kasutatud asju siis võid kindel olla, et lood oma unistuste kodu ning kindlasti ka soodsalt.

Sisekujundaja julgust, silma ja kannatlikkust!

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi