Kui Pärnu-Helsingi lennuliini esimesed piletid veebruaris müügile tulid, jooksis rahvas neile tormi ja ettevõtmisele ennustati suurt edu, kuid nüüd, kui esimene lennuk valmistub nädala pärast Pärnust õhku tõusma, on piletiostjate ind pehmelt öeldes raugenud, kirjutab Pärnu Postimees.

NyxAiri juhataja Jaanus Ojamets kinnitas, et esimene liinilend 5. mail kindlasti toimub, sest selle täitumus on mõistlik. Ülejäänud kuu broneeringud on aga üsna nukrad: leidub nii viie reisijaga lende kui selliseid, kuhu pole veel pileteid ostetudki. “Eks me pea nüüd nõu pidama, kas mai oli tulevikku silmas pidades liialt optimistlik aeg alustada,” avaldas ta.

Ojamets tunnistas, et spaade esindajad avaldasid vestlustes arvamust, mille järgi mängib oma osa piletiostjate vähesuses Ukraina sõda, mis on siinsete turistide hulka üleüldiselt vähendanud.
Ojamets kinnitas, et lende tühistada plaanis siiski ei ole. Äärmisel juhul lükatakse mõni mais toimuma pidanud lend suvekuudesse ja tihendatakse graafikut turismi tipphooajal. NyxAiri juhataja avaldas lootust, et juunis, juulis ja augustis piletimüük ikkagi paraneb.

Ojamets rõhutas, et ühtegi kindlat otsust seoses mai lennugraafikuga veel tehtud pole ja praegu on piletid kõikidele järgmise kuu lendudele müügil. Juhul kui graafik muutub, antakse sellest reisijatele kiiresti teada.

Pärnu-Helsingi lennupiletite vastu võidakse suuremat huvi tundma hakata aga siis, kui NyxAiri koostöö KLMi ja Air France’iga vedu võtab. Nimelt on Ojametsa sõnutsi eelmainitud lennufirmadega koostööleping allkirjastatud, kuid Pärnu ei ole sinna veel liidetud. “Siis on võimalik jätkulendudega otse Helsingist edasi minna või kusagilt mujalt Pärnusse välja jõuda,” selgitas ta.

Põhimõtteliselt avaneb selline võimalus juba Pärnu-Helsingi lennuliiniga mai algusestki, kuid see ei ole nii mugav, kui oleks suurfirmade koostööpartneritena. Kui näiteks praegu Pärnust Helsingisse lennata ja sealt edasi Dubaisse, siis peab Helsingis oma pagasi vahepeal lennujaamas välja võtma ja end uuele lennule registreerima. Kui Pärnu aga KLM-i ja Air France’i sihtkohtade nimistusse lisandub, kaovad seda laadi asjata sekeldused ära ja siit saab mugavalt laia maailma lennata.

NyxAir alustab Pärnu-Helsingi lende 5. mail. Lennuk väljub Pärnust Helsingisse neljapäeviti kell 13.40 ja pühapäeviti kell 14.20.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi