TALLINN, 14. veebruar, BNS – Treener Mihkel Ustav avaldas Postimehele, et Kelly Sildaru ei pannud võidukalt lõppenud pargisõidu kvalifikatsioonis sugugi kõiki kaarte lauale.

Esimesel kindla peale tehtud laskumisel teenis Sildaru 80,96 punkti, millega oli finaalkoht juba tagatud. Teisel katsel keeras ta kõigil kolmel hüppel kraade juurde, kuid viimasel kahel hüppel polnud 1080-kraadised sooritused tegelikult planeeritud. Päeva parima laskumise eest sai ta 86,15 punkti.

«Ta ei tahtnud neid hüppeid teha, mis ta lõpus tegi. Mina võib-olla polekski tahtnud, et ta neid teeks, aga pole hullu. Lõpuks saime ikkagi parima skoori, mis on meile väga tähtis,» lausus Ustav.

Kõige rohkem jäi Sildarul varu reilidel ning seda täiesti teadlikult. «Reilidel on meil veel ruumi. Otsustasime neid mitte näidata,» lausus Ustav.

Kui Sildaru pääses finaali kindlalt, siis tema peamistel konkurentidel oli kõvasti pusimist, sest nii hiinlanna Eileen Gu kui ka prantslanna Tess Ledeux kvalifitseerusid medalisõitu oma viimasel katsel. Viimase ehk 12. finaalkoha tagas eelmise olümpia pargisõidu hõbemedalist ning Pekingis Big Airis pronksi võitnud šveitslanna Mathilde Gremaud.

Kõik tugevad sõitjad aga finaali ei jõudnudki. Näiteks jäi medalisõidust välja šveitslannast tiitlikaitsja Sarah Höfflin, aga ka Aspeni X-mängudel tänavu pargisõidu pronksi võitnud kanadalanna Megan Oldham.

Ustavi hinnangul jäi paljude sportlaste sooritus kvalifikatsioonis pingete taha. «Hooga oli kõikidel hästi. Ilm on hea. Külm ka kedagi ei seganud, sest üleval sai sees soojas istuda. Ma arvan, et kõik oli pinge taga kinni,» lausus ta.

Sildaru vabanes kõiksugu pingetest juba avalaskumise finišis. Ustavi sõnul oli 80,96 punkti saanud sooritus väga kindla peale minek. «See oli suhteliselt miinimum, aga saime selle eest väga head punktid. See tõstis ka Kelly enesetunnet väga palju,» lausus ta.

Konkurentide kohta sõnas Ustav, et neilgi on finaaliks juurde panna. Seda enam, et medalisõidus on kõigil võistlejatel juba kolm katset. «Homme näeme ilmselt ka kahekordseid corke. Eks näis, kuidas need skoori hakkavad mõjutama, aga kindlasti need aitavad,» ennustas Ustav.

Pargisõidu finaalvõistlus peetakse teisipäeval ning see algab Eesti aja järgi kell 3.30.