Sõle spordikeskuse vaktsineerimiskeskusesse oli kella 13.30 seisuga laupäevaks tehtud 895 broneeringut ja Tondiraba jäähalli 1075.

„COVID-19 haigus on ettearvamatu, selle kulg võib olla väga raske ja haiguse pikaajalised tervisemõjud on siiani teadmata. Seetõttu on vältimatult vajalik, et võimalikult paljud inimesed vaktsineerimise võimalust kasutaksid,“ ütles tervise- ja tööminister Tanel Kiik. „Kutsun nooremaid inimesi aitama oma vanemaid ja vanavanemaid vaktsineerima, pakkudes neile vajadusel oma abi kas aja broneerimise või transpordiga. Nii kaitseme oma lähedasi raske haigestumise eest ning haiglaid ülekoormuse eest, et liikuda järk-järgult tagasi võimalikult tavapärase elukorralduse juurde. Lisaks – mida kiiremini kaitseme piisavalt suure osa raske haigestumise riskis olevatest inimestest, seda varem jõuab vaktsineerimisvõimalus kõigi soovijateni.“

Linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul töötavad linna poolt avatud vaktsineerimiskeskused edukalt.

„Vaktsineerimisprotsess on korraldatud inimestele igati mugavalt ja turvaliselt ning jätkuvalt saavad inimesed end vaktsineerimisele registreerida – lisaks digiregistratuurile ka telefoniregistratuuri kaudu,“ rääkis Kõlvart. „Kolme-nelja päeva jooksul tehtud teavitustöö on andnud hea tulemuse ning inimesi on vaktsineerima tulnud küllaltki palju, kuid linnal on valmisolek vaktsineerida veelgi rohkem inimesi. Vastav ettevalmistustöö on linnal juba tehtud ja oleme valmis Tallinnas kuue vaktsineerimiskeskuse avamiseks, tagades linna poolt vajaliku tugisüsteemi, logistika ja ühistranspordi ning kaasates nii munitsipaalpolitseiametnikud kui ka vabatahtlikud linnasüsteemi töötajad. Loodan, et ka need inimesed, kes ei saanud nüüd sel nädalavahetusel vaktsineerida, saavad seda teha järgmine kord, kui toimub selline suurvaktsineerimine Tallinnas.“

„Vaktsiinide efektiivsust COVID-19 haigestumise eest kaitsmisel näeme juba ka Eestis,“ märkis terviseameti peadirektor Üllar Lanno. „Terviseameti andmetel on Eestis COVID-19 haigestunuid vaid 0,06 protsenti täisvaktsiinikuuri läbinud inimestest. Hea kaitse areneb välja juba pärast esimest vaktsiinisüsti – esimese doosi järel on COVID-19 haigestumisjuhtumeid esinenud 0,3 protsendil vaktsineeritutest.“

Vaktsineerimiskeskusesse on võimalik aegu broneerida digiregistratuuris, Confido ja Medicumi kodulehel ning telefoniregistratuur kaudu, mis töötab laupäeval ja pühapäeval kell 10-18. Eesti keeles saab registreerida telefonil 600 7775 ja vene keeles telefonil 6007774.

Sõle spordikeskuses vaktsineerib inimesi Confido meditsiinikeskus laupäeval ja pühapäeval kella 10–19 ning Tondiraba jäähallis on vaktsineerimas Medicum laupäeval ja pühapäeval kella 9–18. Mõlemale kliinikule on haigekassa vaktsineerimiseks eraldanud AstraZeneca vaktsiini.

Vaktsineerima saab tulla ainult eelneva registreerimise alusel. Vaktsineerima tulles palutakse kaasa võtta isikut tõendav dokument.

Sel nädalavahetusel vaktsineeritakse üle Eesti 1956. aastal ja varem sündinud inimesi ning 1961. aastal ja varem sündinud COVID-19 riskirühma kuuluvaid inimesi. Inimene saab ise kontrollida enda riskirühma kuulumist patsiendiportaalis digilugu.ee, sellekohane teavitus on lisatud patsiendiportaali avalehel vasakusse serva.

COVID-19 riskirühma kuulub Eestis ligi 370 000 inimest, kes on arvatud COVID-19 raske haigestumise suhtes kõrgemas riskis olevaks viimase viie aasta jooksul põhidiagnoosina märgitud diagnooside ja väljastatud ravimiretseptide alusel.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi