Eesti Olümpiakomitee (EOK) premeeris 2019. aastal mitteolümpialadel maailmameistriks tulnud sportlasi kogusummas 54 000 euroga, samuti pälvisid preemia sportlaste treenerid.

Eesti Olümpiakomitee president Urmas Sõõrumaa avaldas tunnustust maailmameistritele ja nende treeneritele. „EOK on kogu Eesti spordi katusorganisatsioon ja me seisame ka mitteolümpiaalade eest. Edu spordis, sõltumata sellest, kas ala kuulub olümpiaprogrammi või mitte, toob au Eesti riigile ja rahvale ning ühtlasi loomulikult on sport kasuks ka inimese füüsilisele ja vaimsele tervisele,“ rääkis Sõõrumaa.

Rahvusvaheliste tiitlivõistluste medalipreemiad määratakse vastavalt EOK täitevkomitee poolt kinnitatud korrale. Mitteolümpiaalade rahvusvahelisi tiitlivõitjaid saab EOK premeerida täitevkomitee otsusega rahaliste võimaluste olemasolul.

Kahekordne maailmameister purisuusatamises purjelauakelkude kursisõidus ja slaalomis Boris Ljubtšenko saab kokku 5000 eurot; Ott Kikkas, Marjaliisa Umb, Karl-Robert Trink ja Siim Ots saavad purjetamise ORC C-klassi maailmameistritiitli eest kokku 10 000 eurot; veemootorispordi maailmameister klassis OSY-400 Ramus Haugasmägi saab kokku 3000 eurot; veemootorispordi maailmameister klassis Offshore 3J Stefan Arand saab samuti 3000 eurot; Timmo Tammemäele ja Rain Seepõllule toob orienteerumise maailmameistritiitel meeste rogainis kokku 5000 eurot; kiirusautomudelite maailmameistrid Ando Rohtmets, Tõnu Sepp ja Lembit Vaher saavad kõik 3000 eurot; autospordi WRC-sarja maailmameistrid Ott Tänak ja Martin Järveoja saavad aga kokku 19 000 eurot.

Ljubtšenko treener Siret Tara saab 2000 eurot, Tammemäe ja Seepõllu treener Piibe Tammemäe 2000 eurot, Haugasmägi treener Üllar Põvvat 1500 eurot, Arandi treener Ahto Aaslav-Kaasik 1500 eurot, Ando Rohtmetsa ja Lembit Vaheri treener Tõnu Sepp 1500 eurot ning Tõnu Sepa treener Lembit Vaher 1500 eurot.

Väljamaksmisele kuuluvad preemiarahad eraldab EOK taotlusel kultuuriministeerium.

Tänavu on Eesti sportlased ja nende treenerid teeninud rahvusvaheliste tiitlivõistluste medalivõitude eest preemiat kokku tänavu juba 264 000 eurot. Aasta esimesel poolel premeeris EOK freestyle-suusatamises naiste rennisõidu maailmameistriks tulnud Kelly Sildarut 40 000 euroga ja tema treener Tõnis Sildarut 20 000 euroga ning juunioride maailmameistrivõistlustel pargisõidus ja Big Airis võidetud kuldmedalite eest kokku 20 000 euroga ja treenerit 10 000 euroga. Sügisel teenisid preemiat maailmameistrivõistlustel hõbemedali võitnud kergejõustiklased Magnus Kirt ja Maicel Uibot kumbki 20 000 eurot ning pronksmedali võitnud maadlejad Heiki Nabi ja Epp Mäe 15 000 eurot, neile neljale sportlasele ja nende treeneritele makstud preemiat moodustasid kokku 105 000 eurot.

Eesti spordi katusorganisatsioonina seisab Eesti Olümpiakomitee ausa mängu põhimõtete ja olümpiaväärtuste eest. EOK tagab tippsportlaste ettevalmistuse ja osalemise tiitlivõistlustel, viib ellu noorsportlastele suunatud järelkasvuprogramme ning suurendab positiivsete eeskujude kaudu liikumisharrastuse kandepinda. EOK toetajad on Paf, Coop, ERGO, JCDecaux, Monton, Olympic Casino, Nike, Sportland, Toyota ja USS Security.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi