Nädalavahetusel toimunud “Sulgpalli aasta peol” jagas Eesti Sulgpalliliit auhinnad 2019. aasta parimatele.

Aasta parima mees- ja naissulgpalluri auhinna võitsid oodatult Raul Must ja Kristin Kuuba. Kristin Kuuba jaoks oli 2019. aasta edukas, kus ta suutis tõusta maailma edetabelis 58. kohale, sai Euroopa Mängudel 9. koha ning mitmete heade esinemistega maailma edetabeli turniiridel kindlustas endale Tokyo OM pileti.

Raul Must võitis 2019. a esimese Eesti sulgpalli tiitlivõistluste medali täiskasvanute konkurentsis, kui sai Euroopa Mängudel Minskis meeste üksikmängus pronksi. Selle saavutuse eest sai Must parima meesulgpalluri auhinna kõrval ka Sulgpalliliidu eriauhinna “Säravaim sportlik saavutus”.

Parimaks noor sulgpalluriks valiti Catlyn Kruus, kelle parimateks tulemusteks olid U17 Euroopa meistrivõistluste 5. kohad sega- ja paarismängus ning 9. koht üksikmängus.

Parima treeneri auhinna pälvis Rainer Kaljumäe, kes on Veeriku Badminton klubi ja Raul Musta treener. Lisaks anti auhind aasta üllatajale, mille võitis U17 koondise mängija Mario Kirisma. Aasta tegijaks sulgpalliväljaku kõrval antud panuse eest sai Riina Täht Võru Sulgpalliklubist Võrumaal sulgpallielu käivitamise eest. Aasta sündmuse auhind läks Euroopa karikaetapile “Yonex Estonian International”.

Võitjad selgusid rahvahääletusel. Sulgpalli aasta pidu tähistatakse traditsiooniliselt Eesti meistrivõistluste ajal, mida loetakse ühtlasi sulgpalli sünnipäevaks Eestis. Seekordsed meistrivõistlused toimusid 56. korda.