Lähtudes valitsuse poolt augustikuistele üritustele kehtestatud osalejate arvu ülempiirist plaanivad Tartu Rulluisumaratoni korraldajad viia seekordse uisumaratoni läbi tavapärasel kujul.

14. Tartu Rulluisumaraton toimub 23. august. Maratonipäev, mis koondab kolm põhidistantsi ning lasteüritused, on viimastel aastatel toonud kokku osalejaid vahemikus 1000 kuni 1500. „Täna näeme, et ürituse ajakava ning starte hajutades on võimalik järgida valitsuse poolt juuli- ja augustikuu sündmustele kehtestatud nõudeid ning viia uisupidu turvaliselt läbi nii osalejate, korraldajate kui ka vabatahtlike tiimi jaoks,“ ütles Tartu Rulluisumaratoni võistluste direktor Indrek Kelk.

Lisaks 1000 osaleja piirmäära järgimisele kavandatakse ürituse korralduses ka muid muudatusi. „Tegelemegi hetkel sellega, et korralduse erinevates valdkondades viia sisse muudatused, mis aitaksid nakkusohu võimalikult madalale viia. Siia alla lähevad näiteks desinfitseerimisvahendite olemasolu, joogipunktides turvalisuse tagamine, esmased kaitsevahendid suure hulga osalejatega kokku puutuvatele vabatahtlikele,“ selgitas Kelk. „Kindlasti lisandub siia nimekirja ka üldise 2+2 ja muude igapäevareeglite jooksev meeldetuletamine meie kommunikatsioonis, et rõhutada iga üritusega seotud inimese enda panust tervena püsimisel,“ lisas ta.

Tartu Rulluisumaratonil on kavas 42, 21 ja 10 kilomeetri pikkused distantsid. Lisaks toimuvad sõidud lastele ja rulluisukool.

23. augustile planeeritud rulluisumaraton on ühtlasi käimasoleva Tartu Maratoni Kuubiku sarja kolmas osavõistlus. Seekordse hooaja avasid kevadised kaugosalusega üritused: 38. Tartu Maastikumaratoni virtuaaljooks ning 39. Tartu Rattaralli virtuaalsõit.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi