Kuna ühel Vene teatri lavastuse “Minu veetlev leedi” osatäitjal tuvastati koroonaviirus, sulges teater vähemalt nädalaks uksed, edastas rahvusringhäälingu uudisteportaal.

Vene teatri direktor Margus Allikmaa rääkis ERR-ile, et koroonaviiruse sai inimene, kes põhitöökohaga ei tööta Vene teatris, kuid kes tegi kaasa 5. septembril esietenduma pidavas lavastuses “Minu veetlev leedi”.

“See omakorda tähendas, et tõenäoliselt on ka keegi teine meie majas viirusekandja ja selle tõttu peatasime me proovid ning panime töö teatris seisma, et viirus edasi ei saaks levida,” ütles Allikmaa.

Ta lisas, et see, mis konkreetselt edasi saab ja kui kauaks teater kinni jääb, sõltub juba järgmistest testidest.

Kui kõik testid saavad tehtud, langetab teater uued otsused. Allikmaa sõnul on tänase teadmise juures sunnitud teater vähemalt lähinädalal etendused ära jätma.

“Etendustegevusega saame jätkata, kui haigestunud inimese lähikontaktid on andnud negatiivsed proovid,” sõnas Allikmaa. Ta lisas, et teater suhtleb reedel terviseametiga ja teeb sellest johtuvalt mingi plaani.

Ärajäänud lavastuste piletid ostetakse Allikmaa sõnul tagasi või pakutakse võimalust need asendada mõne teise lavastuse piletitega.

5. septembril pidi Vene teatris esietenduma Alla Sigalova lavastus “Minu veetlev leedi”, mis põhineb Gabriel Pascali samanimelisel filmil ja Georg Bernhard Shaw’ näidendil “Pygmalion”.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi