Riigikogu liikme Aivar Koka sõnul nõrgestaks järgmiseks aastaks kavandatud aktsiisitõusud Eesti majanduse konkurentsivõimet, mistõttu tuleks aktsiise hoida tänasel tasemel vähemalt kuni 2023. aasta maini.

Erakonda Isamaa kuuluv Kokk ütles, et praeguses olukorras on oluline lisaks rahva tervise hoidmisele ka majanduse elavdamine läbi erinevate meetmete. „Näeme, et 2022. aasta maist suurenevad gaasi-, diisli- ja elektriaktsiisid tabaksid valusasti inimesi ja ettevõtjaid, kes vajavad kriisist väljumiseks õigeaegset tuge. Seetõttu oleme algatanud seadusemuudatuse, mis pikendaks eelmise koalitsiooni poolt sisse viidud aktsiisilangetusi 2023. aasta maini,“ ütles riigikogu rahanduskomisjoni aseesimees.

Riigikogu Isamaa fraktsiooni algatatud alkoholi-, tubaka-, kütuse- ja elektriaktsiisi seaduse muutmise eelnõu pikendaks gaasi-, elektri- ja kütuseaktsiiside praegust määra vähemalt 2023 aasta 1. maini.

“Koduses majapidamises ja ettevõtluses on üks suuremaid kulusid elekter, soojamajandus ning kulu transpordile. Juhul kui Rahandusministeeriumi majandusprognoos osutub tõeseks on väga oluline, et kriisist väljumise hetkel ei asetaks me Eesti inimeste ja ettevõtjate õlgadele täiendavaid kohustusi,“ kirjeldas Kokk eelnõu algatamise põhjuseid.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi