Alexela gruppi kuuluvat Kiviõli Keemiatööstust haldav Alexela Varahalduse AS ja Kredex sõlmisid laenulepingu summas 37 miljonit eurot, mis võimaldab ettevõttel muuhulgas säilitada keemiatööstuses rohkem kui 500 töökohta.

Laenu tähtaeg on viis aastat ning intress 2 protsenti. Laenulimiit väljastatakse mitmes osas, millest esimene väljamakse toimub juba sel nädalal, teatas Alexela.

“Esimeses kriisiolukorraga kohanemise etapis olime sunnitud optimeerima gruppi kuuluvate ettevõtete struktuure ja grupiüleselt koondatute hulgas oli Kiviõli Keemiatööstuses 58 inimest, kelle töökohta ei olnud meil võimalik säilitada,” ütles Alexela grupi tegevjuht Andreas Laane pressiteate vahendusel.

Laenu tagatiseks on 40 protsenti Alexela Varahalduse aktsiate pant ja täiendavad Alexela grupi tagatised. Alexela peab tingimuste kohaselt tagama 500 töökoha säilimise Kiviõli piirkonnas, Kiviõli keemiatööstuses.

Alexela grupp on tööandjaks rohkem kui 1000 inimesele. Alexela grupi tegevusvaldkondadeks on energeetika, tööstus ja kinnisvara. Alexela gruppi kuuluvad ettevõtted on energiaettevõte AS Alexela, Kiviõli Keemiatööstus, metalliettevõte Kohimo, Tiki treilereid valmistav Bestnet ning kuumtsinkimise tehased Eestis Paldiskis ja Soomes Raumas.

Lisaks arendab Alexela LNG terminale Eestis Paldiskis ja Soomes Haminas, ühtlasi toodab Alexela grupp Lääne-Virumaal Vinnis, Tartumaal Ilmatsalus ja Järvamaal Oisus siinsest toorainest taastuvkütust biometaani ehk rohegaasi.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi