Siseministeerium, politsei- ja piirivalveamet ning BLS International Services Limited allkirjastasid lepingu, mille alusel saab peagi e-residendi digitaalseid isikutunnistusi väljastada 20 erinevas riigis üle maailma. 

Esimeses etapis laiendatakse väljastamist Lõuna-Aafrika Vabariiki, Singapuri, Brasiiliasse ja Taisse, samuti jätkub dokumentide väljastamine Jaapanis, teatas siseministeerium.

“Lepingu sõlmimise eesmärk on suurendada e-residentsuse kättesaadavust maailma eri paigus,” kommenteeris siseministeeriumi kodakondsus- ja rändepoliitika osakonna juhataja Ruth Annus pressiteates.

Ta lisas, et tulevikus on plaanis digitaalsete isikutunnistuste väljastuskohti laiendada veel kuni viieteistkümnesse sihtriiki.

Annuse sõnul avaldab e-residentsuse programm positiivset mõju majandusele, tuues riigikassasse tulu ning luues Eesti inimestele töökohti. Annuse vaates näitab e-residentsus, et nii koroonaegses kui ka koroonajärgses maailmas on majandust võimalik taaskäivitada ning võimendada ka ilma rahvusvahelise reisimise kohustuseta 

Samuti tõi ta välja, et lisaks majandusele avaldab e-residentsuse projekt positiivset mõju ka Eesti kuvandile, tutvustades Eestit kui digitaalset ühiskonda ja suurendades seeläbi riigi mõju maailmas. 

Ministeeriumi andmeil on Eestil üle 73 000 e-residendi, kes on loonud üle 13 300 Eesti ettevõtte, milles töötab ligikaudu 1400 inimest, kes saavad Eesti keskmist palka. 

Seejuures kõige rohkem ettevõtteid on loonud Saksamaa, Venemaa ja Ukraina kodanikud. Valdkondadest on populaarseimad info ja side, kutse-, teadus- ja tehnikaalane tegevus ning hulgi- ja jaekaubandus. 

Alates programmi käivitamisest on e-residentsuse programm toonud riigikassasse maksudena 36,3 miljonit eurot. 

E-residentsus pakub välisriigi kodanikele igipääsu Eesti riigi e-teenustele. E-residendi digi-ID-kaardi omanik saab dokumente digitaalselt allkirjastada ja logida sisse kõikidesse portaalidesse ja infosüsteemidesse, mis tunnistavad Eesti ID-kaarti. 

E-residendi digi-ID ei ole füüsiline isikut tõendav või reisidokument ja sellel ei ole fotot, ka ei anna e-residentsus kodakondsust, maksuresidentsust, elamisluba ja Eestisse või Euroopa Liitu sisenemise luba.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi