Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) välisinvesteeringute keskuse direktori Raido Lemberi sõnul keskendub sihtasutus Valgevene IT-ettevõtetele, millel on eeldused luua kõrge lisandväärtusega töökohti. 

“EAS teeb globaalselt aktiivset tööd kõrge lisandväärtusega töökohti loovate välisinvesteeringute riiki toomisel. Valgevene suunal teeme koostööd ka Eesti saatkonnaga, kellele on viimasel ajal jõudnud senisest enam kohalike IT-ettevõtete päringuid ja huvi Eesti vastu,” sõnas Lember pressiteates.

Ta lisas, et EAS-i poole on saatkonnaga koostöös pöördunud kaks Valgevene IT-ettevõtet, kellele sihtasutus on teinud ka väärtuspakkumise. “Väärtuspakkumisi teeb EAS ettevõtetele, kelle puhul on reaalne eeldus, et nad suudavad luua Eestis uusi ja hästi tasustatud töökohti,” selgitas Lember.

EAS-i väärtuspakkumised tutvustavad Eesti ärikeskkonna eeliseid ning äri siia toomise protsessi. Suvel vähendas EAS investeerimisprojekti aastast investeeringu miinimumsummat ehk investeeringu mahtu, millega EAS aktiivsemalt tegeleb, 500 000 euro pealt 250 000 eurole.

“See võimaldab meil tegeleda investeeringutega riikidest, kus majandusarengu tase ei ole nii kõrge ja sellest tulenevalt on ka investeeringud madalamad. Veel väiksemad ettevõtted, sealhulgas ka iduettevõtteid, suuname muuhulgas oma partnerite juurde, näiteks Startup Estonia start-up viisa programmi, mille eesmärk on iduettevõtteid Eestisse juurde tuua,” selgitas Lember.

Ta märkis, et EAS-i fookuses on tegeleda suurte ja kõrget lisandväärtust loovate välisinvesteeringutega. Lemberi sõnul on EAS-il tihe koostöö Eesti saatkondadega üle maailma ning Eesti välisministeeriumiga.

“Oleme alati paindlikult reageerinud majanduskeskkonna muutustele ning tänavu leppisime Valgevene kriisi süvenedes ka Eesti saatkonnaga Valgevenes kokku, et EAS tegutseb aktiivsemalt nende IT-ettevõtetega, kes saatkonna kaudu Eesti ärikeskkonna vastu huvi üles näitavad ning kes vastavad meie poolt kehtestatud kriteeriumitele,” ütles Lember.

Vaatamata märtsist kinni olnud piiridele on EAS tänavu esimesel poolaastal aidanud Eestisse tuua 66 miljoni euro mahus investeeringuid, mis on loonud siia sihtasutuse teatel 628 uut töökohta. EAS-il on Ida-Euroopa investorkonsultant, kes tegeleb lisaks Valgevenele ka teiste Ida-Euroopa riikidega, aga ka Türgi ning Venemaaga. 

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi