Ehkki Eesti inflatsioon oli juulis 2 protsendiga Euroopa Liidu (EL) riikide seas keskmisest kiirem, jäi siinne hinnatõus alla koguni 11 liikmesriigile.

Euroala inflatsioon aeglustus kuuga 0,3 protsendipunkti võrra 1 protsendile. EL-i riikide keskmine inflatsioon langes aga juunikuu 1,6 protsendilt 1,4 protsendile. Aasta varem oli näitaja nii euroalal kui ka EL-is tervikuna 2,2 protsenti, selgus Eurostati andmetest.

Juulis oli 4,1 protsendiga kiireim inflatsioon Rumeenias, järgnesid 3,3 protsendiga Ungari ning 3 protsendiga Läti ja Slovakkia.

Portugali deflatsioon oli seejuures 0,7 protsenti. EL-i aeglaseim inflatsioon oli Küprosel, kus see oli 0,1 protsenti, järgnesid Itaalia 0,3 protsendiga ning Taani ja Kreeka mõlemad 0,4 protsendiga.

Leedu hinnakasv oli juulis 2,5 protsenti, Soome oma 1 protsent ning Rootsi inflatsioon 1,5 protsenti.

Euroala hinnakasvu panustas juulikuus enim teenuste hinnakasv, mis suurendas euroala inflatsiooni 0,53 protsendipunkti võrra. Toiduainete, alkoholi ja tubaka panus inflatsiooni oli 0,37 protsendipunkti, tööstuskaupade hinnakasv oli 0,08 protsendipunkti ning energia kallinemine põhjustas koguinflatsiooni suurenemist 0,05 protsendipunkti võrra.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi