Kui praegu on elektriauto Eesti teedel pigem erand, siis kümne aasta perspektiivis on pilt teine ning elektrisõidukeid enam.

Autode Müügi- ja Teenindusettevõte Eesti Liidu (AMTEL) andmetel on Eesti ostjate huvi elektriautode vastu tõusvas trendis. Tänavu moodustas elektriautode ja pistikhübriidide osakaal kõikidest Eestis müüdud uutest autodest liidu andmeil 3,5 protsenti, mis on seni läbi aastate kõrgeim näitaja, teatas SEB Liising.

Autotööstust tugevalt mõjutanud koroonakriis ei tundu SEB Liisingu hinnangul elektriautode müüki mõjutanud olevat – nende numbrid on üleüldisele ligi 30-protsendisele langusele vaatamata kasvutrendis.

AMTEL-i tegevjuhi Arno Sillati sõnul valitseb nende andmetel Eestile sarnane trend ka mujal Euroopas. “Juba alates selle aasta algusest ronisid elektriautode ja pistikhübriide ostunumbrid uute kõrguste poole, näidates oluliselt paremaid tulemusi kui möödunud aastal samal perioodil. Koroonakriisis see trend jätkus,” märkis ta pressiteates. 

SEB Liisingu hinnangul mõjutab elektriautode populaarsust eeskätt erinevate mudelite pidev lisandumine. Üheks negatiivseks argumendiks elektriauto kasuks mitte otsustamisel seni on olnud kallis soetushind.  

“Soodsamate mudelite lisandumisel jõuab elektriauto üldine ülalpidamiskulu nii lähemale tavapärasele bensiini- või diiselmootoriga autole,” sõnas Karofeld, lisades, et ka laadimisvõrgu arendamine ja laiendamine on viimasel ajal nii mõnegi ettevõtte jaoks huvipakkuvaks muutunud.

Hetkel moodustavad elektriautod kõikidest Eestis registris olevatest autodest ligikaudu 0,3 protsenti ehk 1550 autot. Neist üle 900 sõidab Harjumaal, 179 Tartumaal.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi