Eesti Pandipakend (EPP) kogus kokku ja suunas taaskasutusse eelmisel aastal rekordkoguse ehk 266,6 miljonit ühekordse kasutusega pandimärgiga joogipakendit.

Hoolimata pandeemiast tingitud piirangutest ja ära jäänud suurüritustest ületab eelmise aasta rekordiline tagastus kõiki varasemaid aastaid, teatas EPP.

Kui 2019. aastal suunas EPP taaskasutusse 250 miljonit pandipakendit, siis eelmisel aastal kasvas see number 6,3 protsendi võrra. Kõige aktiivsemalt tagastasid pandimärgiga pakendeid Hiiumaa ja Lääne-Virumaa elanikud – vastavalt 240 ja 239 pakendit maakonna elaniku kohta.

Koguseliselt oli suurim tagastus Harjumaal, kust EPP suunas taaskasutusse 119,4 miljonit pakendit ehk 45 protsenti kõikidest Eestis kokku kogutud pandipakenditest. Tartumaa elanikud aitasid Eesti Pandipakendil taaskasutusse suunata 33,4 miljonit pandipakendit.

Fakt, et eelmisel aastal koguti kokku ja suunati taaskasutusse kümnest Eestis müüdud pandipakendist enam kui üheksa, näitab EPP hinnangul pandisüsteemi vaieldamatult positiivset mõju keskkonnale.

Pandiettevõtjate poolt eelmisel aastal turule pandud tagatisrahaga joogipakendite ringlussevõtu määrad täitis EPP plastpakendite puhul 90 protsendi, metallpakendite puhul 95 protsendi ning klaaspakendite puhul 86 protsendi mahus.

“Kuigi eelmisel aastal jäid ära mitmed suurüritused, Eestit külastas drastiliselt vähem turiste ja mõned toitlustusasutused olid sunnitud tegevuse lausa peatama, suurenes taaskasutusse suunatud pakendite hulk 16 miljoni võrra,” ütles EPP juht Kaupo Karba pressiteate vahendusel.

Ta lisas, et väikse, kuid olulise panuse andsid koolilapsed, kes kogusid keskkonnakampaania raames kokku 31 000 pakendit, mis muidu oleksid oma elukaare prügikastis lõpetanud.

Viimase 16 aasta jooksul on Eesti pandisüsteemi kaudu kokku kogutud ja taaskasutusse suunatud pea 4,3 miljardit ühekordse ja korduskasutatava pandipakendi.

EPP on 2005. aastal pakendiseaduse alusel loodud taaskasutusorganisatsioon, mille ülesanne on hallata ja korraldada üle-eestilist tagatisrahaga joogipakendite kogumist, transporti, loendamist, sorteerimist ja taaskasutamist.

EPP-ga on liidetud 384 pakendiettevõtjat, 1260 kaupmeestele kuuluvat tagastuskohta ning 448 HoReCa sektori korjekohta.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi