Eesti Turismifirmade Liidu (ETFL) volikogu valis järgmiseks kaheks aastaks uue juhatuse ja presidendiks Go Traveli nõukogu esimehe Tiit Pruuli.

Pruuli sõnul on Eesti turism ja kitsamalt reisisektor läbi aegade kõige kehvemas seisus, kus ettevõtete käibed on kukkunud 90 protsenti, valdkonnas töötavaid inimesi on massiliselt koondatud ning sektoril tuleb kriitilise hulga professionaalidega kevadeni vastu pidada, et siis oleks võimalik turismiteenused taaskäivitada.

“Võib liialdamata öelda, et järgmise paari kuu otsused on Eesti reisisektorile elu ja surma küsimus. Kui riik leiab vahendeid, et piisaval hulgal kõrge kogemusega reisieksperte kevadeni hoida, siis võime loota, et kodumaine reisiettevõtlus on uue kõrghooaja algul kosumisvõimeline,” ütles Pruuli pressiteates.

Tema hinnangul ähvardab abi saamata jäämisel reisisektorit häving ning Eesti ettevõtjatest tühjaks jäävad kohad täidavad välismaised reisiettevõtted.

“Kui turismiteenuste eksport on andnud seni kümnendiku riigi eksporditulust, siis tulevikus hakkaks maksutulu Eestist mööda jooksma, samuti kannataks Eesti reisijate mugavus, sest välismaised ettevõtted teevad plaane ja reisigraafikuid ikka nii, kuidas neile kõige sobivam on,” märkis Pruuli.

Seni ETFL-i presidendina tegutsenud Külli Karing jätkab asepresidendina, teiseks asepresidendiks valis juhatus Aivo Takise. Veel kuuluvad Eesti Turismifirmade Liidu juhatusse Enn Vilgo, Heldur Allese, Sigrid Tammes ja Sven Lõokene.

1990. aastal asutatud Eesti Turismifirmade Liit on turismiga tegelevate tööandjate vabatahtlik ühendus, mis liidab 78 liiget.

Liidu põhiliikmeteks on Eesti reisibürood ja reisikorraldajad, kaasliikmeteks transpordiettevõtted, turismiorganisatsioonid, haridusasutused, hotellid, kindlustusfirmad, turismivaldkonna tugiteenuste pakkujad ning välismaised turismiorganisatsioonid.

ETFL on üleeuroopalise reisiettevõtete liite koondava organisatsiooni ECTAA liige.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi