Intellektuaalomandiga seotud litsentsi-, partnerlus- ning sponsorlepingute haldamise platformi loonud Eesti-USA tehnoloogiaidufirma Brainbase kaasas investeeringuga 8 miljonit dollarit, mida kasutab tarkvara edasiarendamiseks ning uute töötajate palkamiseks nii Eestis kui USA-s.

A-seeria investeerimisvooru juhtisid Bessemer Venture Partners ja Nosara Capital, osalesid Tera Ventures, Alpha Edison, Struck Capital, Bonfire Ventures, FJ Labs, Sterling Road, Spencer Lazar, Yelpi endine asepresident Michael Stoppelman, Rent The Runway kaasasutaja Jenny Fleiss ja Invisioni president David Fraga, teatas idufirma.

Saadud raha eest jätkatakse ettevõtte esiktoote Brainbase Assist arendamist, mis on brändidele ja litsentsiomanikele mõeldud platvorm intellektuaalse omandi litsentsimisprotsessi automatiseerimiseks. Samuti plaanitakse ehitada valmis Brainbase Marketplace lahendus, mis võimaldab veebi vahendusel esitleda kaubamärke ning luua kontakte ja sõlmida lepinguid.

Brainbase’i kaasasutaja ja tegevjuhi Nate Cavanaugh sõnul on ettevõte keskendunud parima platvormi loomisele brändidele, kes litsentseerivad enda intellektuaalset omandit.

“Käesoleval aastal plaanime ettevõtte suuruse peaaegu kahekordistada, palgates juurde inimesi müügi-, tootearenduse ja -juhtimise ning insenertegevuste valdkonda nii Eestis kui USA-s,” ütles Cavanaugh.

Brainbase on 2016. aastal Nate Cavanaugh, Karl Johan Vallneri ja Nikolai Tolkatšjovi asutatud tehnoloogiaettevõte, mis aitab rahvusvaheliselt tuntud brändidel hallata enda intellektuaalset omandit ja teenida sellega raha. Ettevõtte kontorid asuvad Los Angeleses ja Tallinnas.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi