Tunnustatud USA arhitektuuriajakiri Dwell valis Eesti väikemajade ja saunade tootja Iglucrafti majad ja saunad moodulehitiste kategoorias 2020. aasta kõige loomingulisemate disainide hulka.

Dwell on 2000. aastal USA-s loodud disainiajakiri, mille eesmärk on viia kokku disainiprofessionaalid ja -entusiastid loomaks keskkonda praktilistele disainilahendustele ja ideedele, mis kõnetaks samaaegselt nii arhitekte kui disainiaustajaid. Dwelli veebilehte külastab üle 1,4 miljoni unikaalse lugeja kuus ning kuus korda aastas avaldatava trükiväljaande tiraaž on üle 250 000 eksemplari.

Disainiauhindu jagab ajakiri igal aastal. Tunnustatud ekspertide ning lugejate hääled antakse projektidele, milles kõneleb innovatsioon ja loomingulisus. Lisaks Eesti ettevõttele Iglucraft oli nominentidena välja toodud kaheksa sarnaste kriteeriumite alusel hinnatud projekti Jaapanist, Austraaliast, Rootsist, Tšiilist ning USA-st.

Ajakiri tutvustas Eesti ettevõtte tooteid kui võluvaid ja muinasjutulisi ning tõi esile ettevõtte päritolu, käsitööna valmivad majad ja saunad, ning toodete ehitamisel kasutatava sajanditevanuse laastutehnoloogia, mis on ühendatud tänapäevaste teadmiste ja käsitööga.

„Oleme tõeliselt uhked, et maailmakuulsad väljaandeid meid märkavad ning sellise tunnustuse vääriliseks on pidanud. Oleme kõvasti tööd teinud, et tooted oleks kvaliteetsed ja huvitavad ning et inimesed igas maailma paigas näeks, et just see maja või see saun on ideaalne koht, kus aeg maha võtta ning endasse vaadata. Just selleks Iglucraft tooted loodud ongi,“ sõnas Iglucrafti tegevjuht Priit Kallas.

„Nomineeritud olid lisaks meile maailmas väga tunnustatud ning juba varasemalt disainiauhindadega pärjatud väikemajatootjad, mistõttu on antud auhind meile kindlasti suur au,“ lisas Iglucraft turundusjuht Mary Teras.

Iglucraft brändi alt turustatakse käsitööna valmivaid väikemajasid, kodukontoreid ja saunu. Ettevõtte mudelivalikus on viis erinevat maja-, kolm kodukontori- ja kolm saunamudelit, järjest suurema osa toomtismahust moodustavad aga eritellimused. Tooteid turustatakse peamiselt Euroopas aga ka USA-s, Jaapanis ja Austraalias. 2020 aastal toodeti kokku 100 väikemaja ja 100 sauna. Grupi käive küündis 3,9 miljoni euroni ja grupis töötab 31 inimest. 

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi