Euroopa Liidus (EL) müüdi veebruaris 771 486 uut sõiduautot, mida on 19,3 protsenti vähem võrreldes möödunud aasta veebruariga, Eestis oli langus samal ajal 3,6 protsenti. 

EL-i riikides algas aasta uute sõiduautode turul langustrendis ja paranemist ei toimunud ka veebruaris, teatas Autode Müügi- Ja Teenindusettevõtete Eesti Liit (AMTEL).

Kahe kuu kokkuvõttes on EL-i riikides müüdud veidi alla 1,5 miljoni uue sõiduauto, mida on 21,7 protsenti vähem kui eelmise aasta samal perioodil. Ainuke riik, kus uute sõiduautode müük ületab mullust tulemust, on Rootsi, kus turg on kahe kuuga 12,8 protsenti plusspoolel.

Suurematest turgudest on kõige rängemini pihta saanud Hispaania, kus müük on tänavu kahe esimese kuuga kukkunud 44,6 protsenti. Saksamaal on uute sõiduautode müük langenud 25,1 protsenti, Prantsusmaal 14,2 protsenti ja Itaalias 13,1 protsenti.

Baltimaadest on kahe kuu kokkuvõttes kõige paremas seisus Eesti, kus autode müük vähenes kahe kuuga 8,8 protsenti. Seevastu Leedus ja Lätis on müük tänavu jaanuaris-veebruaris kokku langenud vastavalt 46,5 ja 26,3 protsenti võrreldes eelmise aasta sama perioodiga.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi