Saaremaa laevaehitusfirma Baltic Workboats (BWB) sõlmis Omaani politseiga 50 miljoni euro suuruse lepingu 14 patrull-laeva ehitamiseks.

“See on meie jaoks väga oluline saavutus, sest Lähis-Ida turule sisenemine on olnud pikalt meie prioriteet ja me oleme lepingu nimel töötanud pea neli aastat,” ütles BWB juhatuse esimees Margus Vanaselja pressiteates.

Kokkuleppe järgi ehitab laevafirma nelja aasta jooksul Omaani politseile kokku 14 patrull-laeva, võttes aluseks ühe oma põhimudelitest, mille osaks on BWB poolt patenteeritud lainet läbistav vöör. 

“See on olnud meie pikaajaline strateegia, pakkuda klientidele juba välja töötatud toote platvormidel põhinevaid laevu, millele lisatakse kliendi spetsiifilised soovid ja vajadused. Sarnaseid patrull-laevu kasutab näiteks ka politsei- ja piirivalveamet,” märkis Vanaselja. 

Omaani politsei ostab laevad koos viieaastase täishoolduse lepinguga. Selle aja jooksul ehitatakse Omaani laevade hooldusbaas ja väljaõppekeskus. Vanaselja sõnul on maailmas nimelt levimas uus trend, kus suuremad kliendid soovivad tootjalt osta ka müügijärgseid teenuseid.

BWB on viimastel aastatel tegelenud aktiivselt tootearendusega tegelevate inseneride tiimi kasvatamisega. Kuressaares asuvas Tallinna Tehnikaülikooli kompetentsikeskuses on BWB insenerid saanud testida kümneid erinevaid laevatüüpe nii meresõidu omaduste, säästlikkuse ja keskkonnasõbralikkuse poolest.

Baltic Workboats AS on Saaremaal asuv Eesti kapitalil põhinev laevatehas, mis toodab töölaevu klientidele üle maailma. Tänaseks on Nasval valminud enam kui 200 innovaatilist töölaeva rohkem kahekümnesse erinevasse riiki.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi