Tartu linn sõlmib lepingu transpordiettevõttega Bolt, mis hakkab tartlastele maikuu jooksul elektritõukerataste laenutusteenust pakkuma.

Abilinnapea Raimond Tamm sõnas pressiteate vahendusel, et elektritõukerattad mitmekesistavad võimalusi linnas keskkonnasõbralikult ringi liikuda. “Bolt on erinevates linnades saanud häid kogemusi, kuidas elektritõukerataste teenust heal tasemel pakkuda ning loodame head koostööd ka Tartus,” lisas Tamm.

Bolti tõukerataste suunajuhi Thomas Tammuse sõnul soovib ettevõte avada Tartus tõukerataste renditeenuse niipea kui võimalik. “Esialgu alustame Tartus eelmise hooaja mudelitega, kuid jooksvalt vahetame need uuemate vastu,” selgitas Tammus.

Elektrilist tõukeratast saab rentida samast Bolti rakendusest, millega on võimalik ka autot tellida. Selleks tuleb vajutada rakenduse paremal üleval nurgas olevat tõukeratta ikooni ning rakendus lülitub ümber tõukeratta laenutamise režiimile.

Rakendus näitab tõukerataste paiknevust linnas, sobiva ratta saab lahti lukustada sellel oleva QR koodi abil. Sõidu lõppedes saab kasutaja ratta parkida mõnda ohutusse kohta nii, et see ei takistaks liiklust, soovitatavalt jalgrattaparkla lähedusse.

Täpsed alad on rakenduses oleval kaardil tähistatud. Tõukerattaid desinfitseeritakse päeva jooksul ja korjatakse päeva lõpus laadimiseks kokku.

Bolti tõukeratastega saab liikuda maksimaalselt kiirusel 25 kilomeetrit tunnis, kuid iga sõitja peab seejuures veenduma, et valitud kiirus oleks talle endale ja teistele liiklejatele ohutu. Teatud aladel, näiteks vanalinnas, on tõukeratta maksimaalne kiirus automaatselt piiratud.

Elektritõukeratastega on soovitatav liigelda jalgrattateedel või selle puudumisel kõnniteel. Tõukeratast saab rentida alates 16. eluaastast, alla 18-aastastel liiklejatel peab tõukerattaga sõitmiseks olema jalgratta juhtimisõigus ja nad peavad kandma kiivrit.

Elektrilisi tõukerattaid saab rentida maist ja hooaeg kestab kuni ilmastikuolud on tõukeratastega liiklemiseks sobilikud.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi