PAKRI Teadus- ja Tööstuspargis alustas tegevust idufirma Ekotekt, mis projekteerib ja ehitab maju suuremõõtmelise 3D robotprinteri abil.

Ekoteki esimene testmaja valib plaanide kohaselt enne suve. Ettevõte plaanib täisvõimsusel tööle hakates tootma aastas 50 ligikaudu 90 ruutmeetri suurust, kolme toaga maja. Ekoteki peamiseks turuks saavad alguses Põhjamaad, teatas PAKRI Teadus- ja Tööstuspark.

“Tsemendi tootmine moodustab 8 protsenti kogu süsihappegaasi emissioonidest. Meie asendame selle põlevkivituhaga, mis on jääde ja Eesti puhul üks suuremaid keskkonnaväljakutseid. Lisaks kasutame veel kivisöetuhka ja terasepuru,” ütles Ekotekti asutaja ja arhitekt Abhishek Kumar pressiteates.

3D prinditud maja tootmiskulud on tema sõnul 20-30 protsenti madalamad kui traditsioonilisi ehitusvõtteid kasutades. Lisaks on sellised majad Kumari hinnangul oluliselt energiatõhusamad, mistõttu aitab see omanikel kulusid kokku hoida ja on samal ajal keskkonnasõbralikumad.

Ekotekti asutaja ja tegevjuht on Indiast pärit Abhishek Kumar, kes on arhitektina töötanud Stockholmis, Londonis ja Taanis. Eestisse tuli ta 2019. aasta veebruaris, kus kohtus oma äripartneri Ville Hyyryläineniga.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi