Narva politseijaoskonna politseinikud pidasid 29. aprillil Narva-Jõesuus kinni peatumismärguannet eiranud 19-aastase autojuhi, kelle Viru maakohus 1. mail vahi alla võttis. 

29. aprilli õhtul märkasid politseinikud Narva linnas mootorsõidukit Peugeot, mille juht eiras politsei antud peatumismärguannet. Politseinikud sõitsid talle järele ning viimaks peatus sõiduauto Narva-Jõesuus põllul. Sõidukist väljus noormees ning üritas põgeneda metsa, kuid politseinikud pidasid ta kinni.

Noormehele esitati kahtlustus mootorsõiduki süstemaatilises juhtimisõiguseta juhtimises. 

Viru ringkonnaprokuratuuri abiprokuröri Ragnar Plistkini sõnul taotles ta 19-aastase noormehe vahistamist, kuna tema puhul esineb kriminaalmenetlusest kõrvalehoidumise oht. „Noormees eiras tahtlikult liiklusjärelvalvet teostanud politseiametniku peatumise märguannet ning sõitis seejärel 14 minuti jooksul teda politseiautodega jälitatavate politseiametnike eest põgenedes suurel kiirusel mööda Narva tänavaid,“ lisas abiprokurör. 

Narva politseijaoskonna patrullitalituse juht Aleksandr Urb sõnas, et halvimal juhul võib selline rikkumine lõppeda raskete tagajärgedega.

„Üritades pääseda karistusest, riskitakse millegi võrreldamatult suuremaga – näiteks enese või teiste liiklejate eludega. Praktika on näidanud, et põgenemine ei ole olnud kunagi hea lahendus, seda enam, et oskus süüd tunnistada ning järeldusi teha on nii inimlikus kui ka juriidilises mõttes alati kergendava asjaoluna arvestatav,“ lisas Urb. 

Viru maakohus rahuldas prokuratuuri taotluse ning võttis noormehe üheks kuuks vahi alla. 

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi