Peaminister Jüri Ratas teatas kolmapäeval, et Eesti majandus vajab kriisijärgselt uuenduskuuri.

“Tervisekriis mõjus Eesti majandusele kui torm kodumajapidamisele,” ütles Ratas pressiteates ja lisas, et Eesti majandus vajab kriisijärgselt veelgi paremaks toimimiseks uusi ning juba toimivate lahenduste täiustamist.

Ratase sõnul on vajalik valitsuse majandusarengu komisjoni juurde ekspertkogu moodustamine, kontratsükliliste investeeringute teostamine töökohtade säilitamiseks ja loomiseks ning targa majanduse arengu kiirendamine investeeringutega teadus- ja arendustegevusse, uutesse tehnoloogiatesse ja innovatsiooni.

Peaministri ettepanekute hulka kuuluvad ka töötuskindlustuse tingimuste paindlikumaks muutmine ja ümberõppevõimaluste tõhustamine, töötasu hüvitise maksmise pikendamine juuni lõpuni ning kodumaiste tootjate, eksportivate ettevõtete ja Eestisse investeerimise toetamine.

Samuti lisas ta, et arutlusele tulevad ka tänavune rõhk Eesti siseturismi toetamisele; ettevõtluse toetusmeetmete ülevaatamine; seaduste muutmine selleks, et vähendada bürokraatlikke takistusi ettevõtluses; ning ministeeriumite kulutuste piiramine 2020. aastal.

Ratas kavatseb valitsuses arutada majanduse uuenduskuuriks vajalikke samme neljapäeval.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi