Eesti Panga 2020. aasta eelarve maht on 23,1 miljonit eurot – keskpanga eelarve kasvab selle aastaga võrreldes 700 000 euro võrra ehk 3,6 protsenti.

Koos sularahakuludega kasvab keskpanga eelarve järgmisel aastal tänavusega võrreldes 2,2 protsenti. Järgmisel aastal vähenevad käibemüntide ja meenemüntide tootmise kulud, samas on plaanis täiendada 2- ja 20-sendiste müntide varusid. Pank tellib juurde 20-euroseid pangatähti, mis tähendab, et pangatähtedega seotud kulutused on suuremad kui 2019. aastal, teatas Eesti Pank. 

Keskpanga 2020. aasta eelarve märksõnad on küberturvalisus, toimetulek kriisiolukordades, muutuv keskkond finantsstabiilsuse tagamisel ja pank kui majanduspoliitika nõuandja. Keskpank lubab järgmisel aastal panustada rohkem ekspertide ja ettevõtjatega peetavatele ühistele seminaridele, tellib oma kinnisvarale energiaauditi ja vaatab üle ruumipaigutuse. Lisaks lubab pank koostada Eesti Panga muuseumi uue kontseptsiooni ning teeb olulises mahus statistika infosüsteemi ning maksete arveldussüsteemide arendustöid.

Sealhulgas käivituvad järgmisel aastal suuremahuliste ja kiireloomuliste maksete jaoks mõeldud arveldusüsteemi TARGET2-Eesti ja väärtpaberite arveldusplatvormi TARGET2-Securities arendustööd. Tööde eesmärgiks on pakkuda turuosalistele täiendavaid funktsionaalseid ja tehnilisi võimalusi ning tõsta nende arveldussüsteemide küberturvalisust ja samas vähendada kulusid, mida Eesti Pank ja teised keskpangad peavad süsteemide ülalpidamiseks tegema.

Eesti Panga prognoosi kohaselt on keskpanga järgmise aasta tulud 41,8 miljonit eurot, millest valdava osa moodustavad euroala keskpankade ühtse rahapoliitikaga seotud tulud. Lisaks plaanib Eesti Pank teenida tulu välisreservide haldusest ja muudest tegevustest. Keskpanga oodatav kasum on 2020. aastal 18,6 miljonit eurot.

Eesti Pangas on järgmisel aastal 230,4 töökohta ja palgafond kasvab 4,1 protsenti, 11,3 miljoni euroni. See võimaldab hoida Eesti Panga töötajate palku ligikaudu samal tasemel kui Tallinna finantssektoris, millega keskpank tööturul peamiselt konkureerib.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi