Soome energiakontsern Fortum teatas, et kaalub Eesti, Läti, Leedu, Poola ja Soome Järvenpää soojusäride müüki. 

Kombineeritult tootsid nimetatud ärid Fortumi sõnul 2019. aastal 5,1 teravatt-tundi soojust ja 1,3 teravatt-tundi energiat, mille konsolideeritud EBITDA oli ligikaudu 120 miljonit eurot. Samas leiab ettevõte, et Balti ja Poola äridel oleks rohkem kasvupotentsiaali teistsuguse omandistruktuuriga.

Fortumi heaks töötab Baltikumis ja Poolas umbes 530 inimest. Eestis pakub kontsern kütteteenust Tartus ja Pärnus. Pärnu kaugküttevõrk kuulub 100-protsendiliselt Fortumile, Tartus on Soome ettevõttel 60-protsendiline osalus, 40 protsenti kuulub Janek Veeberi kontrolli all olevale AS-ile Giga.

Fortum teatas möödunud aasta suvel, et otsustab Eesti äride müügi selle aasta alguseks, kuid toona ühtegi ostjat ettevõte ei maininud. 

Fortumi käive ulatus 2019. aastal 5,4 miljardi euroni, tegevuskasum aga 1,1 miljardi euroni. Võrreldes 2018. aastaga langes Fortumi tegevuskasum möödunud aastal kaks protsenti, teatas Fortum. Ettevõtte EBITDA oli 1,7 miljardit eurot, mis on aasta varasemaga võrreldes 16-protsendine kasv.

2019. aasta neljanda kvartali käive oli 1,5 miljardit eurot ja tegevuskasum 444 miljonit eurot. Viimane kasvas varasema aasta sama perioodiga võrrleldes 44 protsenti. 

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi