Graafilisel disaineril on alati valik, kas panustada energia ühe koostööpartneri tegemistesse või jääda vabakutseliseks.

Mõlemal valikul on omad plussid ja miinused. Sõltumata tehtud valikust võib tekkida ikkagi olukord, kus soovid leida loomingule lisaväljundit või teenida oma unistuste täitmiseks pisut lisaraha.

Loomingulisele inimesele esmapilgul keerulisena tunduv ülessanne on tegelikkuses imelihtne. Järgmised 9 nippi kuluvad igale disainerile marjaks ära.

Pildi allikas: shutterstock.com.

Paku teenuseid läbi Upwork platvormi

Upwork on veebiplatvorm, kus saad teha oma pakkumise mingi töö teostamiseks. Sellest keskkonnast võid leida tööd mis tahes ajal, viibides kus tahes. Lihtsalt registreeru kasutajaks ja las loodud keskond toob ise mõne põneva töö kandikul kohale.

Kasuta suhteid

Mitte kõigil meid ümbritsevatel inimestel pole graafilise disaineri silma, ammugi siis veel oskuseid seda tööd teha! Kõik need inimesed võivad olla ettevõtjad, järelikult ka sinu potentsiaalsed kliendid. Iga ettevõtja vajab turundamisel professionaalse disaineri abi.
Iseenesestmõistetav viis enese reklaamimiseks, kuid ei tööta ilma sinu soovita.

Pildi allikas: shutterstock.com.

Koolita inimesi läbi Udemy platvormi

Udemy veebiplatvorm on loodud koolitajatele ja koolitamiseks. Võid jagada oma kogemusi teistega. Kui teed seda hästi, saad peagi tulu ka läbi selle platvormi. Saad õpetada, jagada kogemusi ning mis veelgi toredam, saad nauditava töö eest ka tasu. Mida enamat võiks veel soovida?

Pildi allikas: shutterstock.com.

Koolita inimesi läbi LinkedIn Learning platvormi

LinkedIn Learning pakub põhimõttelisel samu võimalusi ja keskkonda kui Udemy. Erinevus seisneb vaid keskkonna kasutajates ehk inimestes, kellele kogemusi ning õpetusi jagada. Ja graafilisel disaineril leidub alati mida jagada.

Pildi allikas: shutterstock.com.

Tee aegajalt midagi ka “Pro bono”

Mõni osaliselt või ka täiesti tasuta tehtud töö võib jõuda väga paljude inimeste lauale! Sellist tööd vastu võttes pea meeles, tasuta töö tellija ootab samaväärset kvaliteeti kui raha eest teenuse tellinud partner. Loomulikult ei pea sa graafilise disainerina sellistesse projektidesse investeerima kogu oma vaba aega, kui aga midagi ette võtad, siis tee see suure kire ning perfektsionismiga. Selline töö on oma olemuselt sinu visiitkaart ning võib kaasa tuua uue tellimuse.

Pane kliendid endast rääkima!

Sa lood iga päev kellelegi midagi. Tellijad on sinu tööga rahul, mõni on isegi väga rahul ja õnnelik sinu loomingu üle. Kui arvad, et nad sinust kõigile räägivad, siis eksid. Jah õnnestunud tööst küll, aga sinust vaid siis, kui keegi neilt küsib. Mis siis kui ei küsi? Tuleta alati rahulolevale kliendile oma “soovituse soovi” meelde. See oleks nagu sinu isiklik sisuturundus.

Pildi allikas: shutterstock.com.

Kasuta sotsiaalmeediakanalit YouTube

Taaskord jaga oma teadmisi ja kogemusi, lisa näiteid tehtust, mida ilmestada oma kommentaaridega. Miks just nii oma töid ja tegemisi teed või väljakutseid lahendad? Inimesed vaatavad ja otsivad interneti avarustest lõpmata palju ning erinevaid asju. Iga loodud video vaatamine on sinu virtuaalne visiitkaart. Pea meeles – iga YouTube kanalis olev video pidi esmalt seal olema ja alles siis tekkisid sellele vaatajad. Katseta, võib olla on just sinu video see, mida vaadatakse enam kui kümme miljonit korda. See aga on taas sinu lisatasu.

Tuleta alati rahulolevale kliendile oma “soovituse soovi” meelde.

Instagram aitab püsida meeles.

Instagramm on pildilise teema väljendamiseks kanal nr. 1. Pildista oma tehtut, täienda ja lisa märksõnu. Siin teeb regulaarsus imet. Loomulikult on oluline osa ka sisul, kuid regulaarsus ning postituste sagedus on samavõrd tähtsad. Sa lihtsalt püsid meeles.

Teenused läbi Fiverr platvormi

Fiverr on veebiplatvorm, mis on tuntud kui sooduspakkumiste keskkond. Siin võid pakkuda oma oskusi väga erineval moel, rõhutades just kvantiteeti. Parim on pakkuda lihtsaid ja kiired lahendusi. Lahendusi, mida saad korduvalt kasutada. Nii tagad endale minimaalse ajakasutusega maksimaalse tulu. Näiteks mõned lihtsad T-särgi kujundused või muud sarnast, mis sulle pähe parasjagu tuleb. Graafilisel disaineril võiks ju ikka mõni idee varuks olla.

Pildi allikas: shutterstock.com.

Nippe on kindlasti rohkem, mõni neist on ka kindlasti parem kui need üheksa. Kui tead mõnda, siis oled lahkesti teretulnud neid siia kommentaaridesse lisama!

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi