Rahandusminister Martin Helme kirjutas esmaspäeval sotsiaalmeedias, et tema hinnangul ei peaks Eesti riik toetama suure võlakoormaga ja vähe makse maksvaid jagamismajandusettevõtteid nagu Bolt.

“Valitsus on öelnud, et strateegilisi ja eesti majandusele tähtsaid ettevõtteid ei lase me hävineda. Vajadusel toetame lisaks Kredexi meetmetele veel otse. Siin tuleb aga mõista, et meil on mingid objektiivsed mõõdupuud, millest lähtuda,” kirjutas Helme Facebookis.

“Nendeks on eelkõige kaks asja: esiteks kaalukus suhtes eesti majandusse ja spetsiifiliselt tööhõivesse ning teiseks olulisus ühiskondliku toimepidevuse seisukohalt. Lihtsamalt öeldes, loeb see, kas sul on suur hulk töökohti, kas sa lood arvestatavas koguses lisandväärtust, kas sa teed arvestatavas koguses eksporti, kas sa maksad kopsakalt makse,” lisas Helme.

Rahandusministri sõnul tuleb vaadata ka seda, kas ettevõtte tegevus on kuidagi oluline ühiskonna toimimise seisukohast. Näiteks transport, energia, side või toidu tootmine.

“Ilma põhivarata Lätisse registreeritud ja makse vähe maksev suure võlakoormaga jagamismajanduse äpp ei vasta kumbalegi kriteeriumile. Mu meelest teema lõpetatud,” märkis Helme.

Bolti asutajad Martin ja Markus Villig märkisid valitsusele saadetud kirjas, et Kredex võiks anda Boltile otse erakorralist laenu 50 miljonit eurot või tagada fikseeritud laenukäendus pangalaenule, mis vastab 90–100 protsendile laenusummast. Kredexi laenu piirmäär on praegu 5 miljonit eurot. 

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kaimar Karu rääkis möödunud nädalal, et Bolt saab Kredexilt abi taotleda samas mahus ja samadel alustel teiste ettevõtetega.

Karu sõnul on arutamisel, kas idufirmadele peaks kehtestama eraldi meetmepaketi. Muu hulgas on arutusel riigi osaluse võtmine iduettevõtetes.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi