Inbank teenis teises kvartalis 2,3 miljonit eurot puhaskasumit ning esimese poolaasta puhaskasum oli 4,4 miljonit eurot.

Inbank jätkas 2019. aasta esimesel poolel tugevat kasvu kõigil neljal koduturul, kasvatades kuue kuu kokkuvõttes krediiditoodete müüki kokku 49 protsenti, selgub vahearuandest.

Kasvust pea poole moodustas laenumüük Poola turul, mis parandas oma tulemust aasta taguse perioodiga ligi 7 korda. Grupi laenuportfell kasvas aastaga 54,7 protsenti 275,6 miljoni euroni ning hoiuseportfell 71,3 protsenti 272,8 miljoni euroni.

Inbanki esimese poolaasta krediiditoodete müügist andis Eesti üksus 45,7 miljonit, Leedu 43,3 miljonit, Läti 24,2 miljonit ja Poola 20,6 miljonit eurot. Võrreldes aasta varasemaga kasvas müük Poolas 588 protsenti, Eestis oli müügikasv 37, Lätis 32 ja Leedus 23 protsenti.

“Poolaasta ja teise kvartali tugevad müügitulemused koos kasvuga kõigil koduturgudel vastasid igati ootustele. Võrreldes eelmise aasta samade kuudega on müük kasvanud ligi 50 protsenti ning eriti hea meel on meil Poola filiaali üle,” ütles Inbanki juhatuse esimees Jan Andresoo vahearuandes.

Inbanki teise kvartali koondkasum oli 2,27 miljonit ning kuue kuu lõikes ligi 4,29 miljonit eurot. Mullu teises kvartalis oli koondkasum 880 000 eurot ning esimesel poolaastal 4,79 miljonit eurot. “Siinkohal on oluline ära mainida tulemusi mõjutanud ühekordsed sündmused, nagu näiteks Coop Panga aktsiate ümberhindamine 0,3 miljoni euro väärtuses ja 0,3 miljoni euro väärtuses eelmistele perioodidele omistatava edasilükkunud tulumaksu vara arvele võtmine,” märkis Andresoo.

Esimese poolaasta olulisimate arengutena tõi Andresoo välja tootearendused ja -uuendused ning kõrge potentsiaaliga koostöö Poola makselahenduste pakkujaga PayU. 

Andresoo tõi olulise arendustegevusena välja ka jätkuvad ettevalmistused filiaali avamiseks Leedus, sealjuures on Inbank esitanud finantsinspektsioonile selleks vajaliku dokumentatsiooni.

“Mullu sisenesime Leetu Mokilizingase omandamisega ning nüüd valmistume järgmise sammuna Inbanki lansseerimiseks. Leetu laienemine avab meile veel ühe hoiuste kaasamise turu ja aitab tagada Inbanki finantseerimiskanalite mitmekesisust,” märkis Andresoo.

Inbank võttis teises kvartalis vastu ka strateegilise otsuse müüa oma 7,94 protsendiline osalus Coop Pank AS-is, millest saadavad vahendid investeerib Inbank rahvusvahelisse kasvu.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi