Neste turundus- ja kommunikatsioonijuhi Risto Sülluste sõnul jõuab Iraani ja USA vahel lahvatanud konfliktist alguse saanud kütusehindade tõus ilmselt ka Eestisse, kuid praegu hoiab seda tagasi äärmiselt tihe konkurents.

“Pinged USA ja Iraani suhetes on kahtlemata pannud pingesse ka kütuse maailmaturu hinnad, kuid täna on veel raske prognoosida, kas ja kui palju sellest hinnad Eesti tanklates kerkivad. Kerget tõusu maailmaturul oli märgata kohe peale uudiste avaldumist ning sisseostu hindasid arvestades peaks tõus avalduma ka Eesti tanklates,” ütles Sülluste BNS-ile. 

“Seda on aga seni tagasi hoidnud tugev siseturu konkurents ning mõneti ka euro tugevnemine dollari suhtes. Edasine hinnaprognoos on väga spekulatiivne ning sõltub eelkõige, kas pinged kahe riigi vahel eskaleeruvad või taanduvad,” lisas ta. 

Naftahinnad tõusid esmaspäeva hommikul pärast USA ja Iraani pingete teravnemist enam kui kaks protsenti. Põhjamere Brenti hind tõusis kauplemispäeva alguses 2,4 protsenti 70,24 dollarini. New Yorgis kerkis West Texas Intermediate 2,2 protsenti 64,42 dollarini. 

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi