Tarkvara ja ärikonsultatsioonide ettevõte Nortal arendab koos  Saksa ja Araabia Ühendemiraatide partneritega süsteemi, mis võib võimaldada turvalisema rahvusvahelise reisimise COVID-19 tingimustes.

Ühes Saksamaa digitaalse tervisekindlustuse pakkujaga Ottonova ning Araabia Ühendemiraatide terviseandmete platvormiga Inhealth arendatav süsteem – esialgse nimega Corona Travel App – kõrvutab Nortali teatel reisija terviseandmed, mis pärinevad tunnustatud tervishoiuasutusest, reisi sihtriigi tingimustega COVID-19 testile.

Kui kasutaja vastab lõppsihtkoha kehtestatud tingimustele, saadetakse talle sertifikaat, mida aktsepteerivad riiki sisenemisel nii transpordiettevõtted kui ka migratsiooniametid.

Ametlikult kinnitatud testitulemused salvestatakse krüpteeritult ning lennufirmad ja migratsiooniametid näevad andmeid vaid digitaalse loa olemasolul, mille loob ja mida kontrollib kasutaja.

Nortali Saksamaa äriüksuse juhi Taavi Einaste sõnul täiendab lahendus erinevates riikides juba olemasolevaid rakendusi, mis aitavad jälgida ja piirata COVID-19 levikut siseriiklikult.

Kui monitooringlahendused keskenduvad sageli just asukoha jälgimisele, siis Corona Travel App lahenduse eesmärk on Einaste sõnul usaldusväärsete terviseandmete turvaliselt kättesaadavaks tegemine ja vahendamine.

Sealjuures on Nortali teatel vaid lõpp-kasutajal voli otsustada, kui kaua ja mis andmed on kolmandatele osapooltele kättesaadavad ning teatud aja möödudes, olenevalt sihtriigi nõuetest, andmed kustutatakse.

Süsteemi kasutamiseks peab kasutaja rakenduse alla laadima ja registreerima oma konto reisidokumendi või digitaalse isikutunnistuse abil, kasutades näiteks Smart-ID või Mobiil-ID, ning  kontrollima sihtriiki sisenemise reegleid.

Seejärel võib kasutaja teha COVID-19 testi tunnustatud tervishoiuasutuses või kui test on värskelt tehtud, sisestada tulemused või pärida hiljuti tehtud testi tulemusi näiteks digiloost.

Testitulemused muutuvad rakenduses kättesaadavaks ja need kõrvutatakse riigi nõuetega, kuhu inimene parasjagu reisimas on, misjärel saab reisija edastada vajaliku info lennufirmale või migratsiooniametile. Sama protsess kehtib nii laevades, rongides kui ka teistes transpordivahendites.

Nortali sõnul on rakendus ja selle laiem haldussüsteem kooskõlas kõigi vajalike standardite ja andmekaitse-eeskirjadega. Iga kasutaja peab nõustuma ka andmetöötlus- ja kasutustingimustega.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi