Omniva teatel on koroonaviirusega seotud tööseisakud peatanud Hiina pakivoo ning kui kuhjuvad pakid saabuvad suurte kogustena Eestisse korraga, võib nende kohaletoimetamine võtta tavapärasest kauem aega.

Alates eelmisest nädalast on mitmetes Hiina piirkondades antud inimestele juhised püsida kodus vähemalt kuni 9. veebruarini. Seetõttu ei saadeta nii-öelda “koduaresti” perioodil Hiinast välja ka ühtki saadetist. Viirus ise pakkidega Eestisse ei levi, teatas Omniva.

Omniva operatsioonide juhi Kristi Undi sõnul toob ajutine Hiina pakivoo seiskumine tõenäoliselt kaasa mõningase saadetiste kuhjumise. “Juba rahvusvahelisse tarneahelasse jõudnud pakid jõuavad tavapäraselt meieni, aga ühel hetkel on oodata Hiina pakivoo pausi, millele järgneb järsk kuhjunud saadetiste tulv,” ütles Unt pressiteate vahendusel.

“Praegu sujub rahvusvaheliste pakkide kohaletoimetamine ilma suurema viiteta. Kui tööseisaku ajal kuhjuvad pakid jõuavad meile ühel hetkel suurte kogustena korraga, siis võib nende pakkide kohaletoimetamine võtta tavapärasest pisut kauem aega,” lisas Unt. Eestisiseste ja muu Euroopa pakkide tarnekiirust see aga Undi sõnul ei mõjuta.

Olenemata sellest, kaua kaup teel on olnud, toimetab Omniva saadetise siiski tellijani nii kiiresti kui võimalik. Rahvusvahelist transporti Omniva aga kontrollida ei saa.

“Nende saadetiste osas, mis veel Eestisse jõudnud pole, ei oska me infot jagada. Seetõttu on kliendil kõige targem varuda kannatust ning oma saadetise infot jälgida Omniva kodulehe saadetise otsingus. Kahjuks ei ole ka meie klienditeenindusel alles teel olevate saadetiste kohta täpsemat infot jagada,” selgitas Unt.

Tähele tasub panna ka seda, et kui mõnda teise tracking-keskkonda tekib paki kohta esimene sündmus, mille asukohaks kuvatakse Eesti, tähendab see postimaailmas sageli seda, et saadetis on saatjariigi eksporditerminalist väljunud alles Eesti poole. See tähendab, et füüsiliselt Eesti pinnale jõudmiseks võib kuluda veel mitu päeva või isegi nädalat.

Koroonaviirus Hiina pakiga Eestisse ei jõua. Maailma Terviseorganisatsiooni andmete järgi säilib viirus väliskeskkonnas kõvadel pindadel 24-48 tundi, poorsetel materjalidel nagu riided ja paber 8-12 tundi ja niisketel pindadel kuni 72 tundi. Seetõttu ei kujuta Hiina postisaadetised endast tõsist õhtu.

Praegu saabuvad saadetised Hiinast Eestisse minimaalselt ühe nädalaga, enamasti aga kauem. Vahel võib paki jõudmiseks kuluda paar kuud ning enamasti läbivad saadetised ka vahepeatuseid, mistõttu on viiruse levik pakke käideldes väga madal. Olenemata väga madalast riskist võetakse ka postiettevõttes erilise tähelepanu alla igapäevane käte hügieen.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi