Kredexi nõukogu otsustas reedel, et toetab valitsuselt juba heakskiidu saanud laenu andmist Tallinkile ning saatis ettevõttele juba ka laenupakkumise, vahendab BNS.

“Otsustasime seda, et saatsime välja laenupakkumise Tallinkile. Sellepõhiselt ootame nüüd Tallinki vastust, kas pakkumine sobib,” ütles Kredexi nõukogu esimees, majandusministeeriumi kantsler Ando Leppiman.

Leppiman ütles, et Tallink saab nüüd kas laenupakkumise vastu võtta ja sõlmitakse kohe leping või algavad läbirääkimised tingimuste üle. Ta lisas, et nii Kredex kui ilmselt ka Tallink on aga huvitatud, et leping saaks sõlmitud võimalikult kiiresti. Mingeid tähtaegu Tallinkil oma vastuse andmiseks aga pole.

Laenu põhitingimused jäid Leppimani sõnul samaks nagu valitsus on juba kinnitanud.

“Laenu põhitingimustes midagi ei muutunud. Tingimuste osas järgisime seda, mis valitsuses otsustatud said: käibekapitalilaen summas kuni 100 miljonit eurot, tähtaeg kolm aastat alates laenulepingu sõlmimisest ja intressimääraga 12 kuu Euribor pluss kaks protsenti aastas,” märkis ta.

Valitsus otsustas eelmise nädala reedel, et annab Tallinkile 100 miljonit eurot laenu, mille tähtaeg on kolm aastat ja mis tuleb tagastada ühes osas laenutähtaja lõpus. Laenulimiit on lubatud kasutusse võtta osade kaupa, iga osa minimaalne suurus on vähemalt 10 miljonit ja maksimaalne suurus 40 miljonit eurot.

Tallink Grupi juht Paavo Nõgene kinnitas nädal tagasi, et ettevõte on riigi esitatud tingimustega nõus. Tallink on ise varem teatanud, et sooviks saada 150 miljonit eurot likviidsuslaenu, aga 100 miljoni euro suurune laenusumma riigilt kujunes Nõgene sõnul läbirääkimistel riigiga.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi