Lõunakeskuse omanik soovib Tartusse ehitada ujula ja veekeskuse – Riia 195 kinnistule kavandatava ujula ja veekeskuse ehitusalune pind peaks olema vähemalt 5000 ruutmeetrit, kirjutab Tartu Postimees. 

Ujula ja veekeskuse rajamisek hoonestusõiguse seadmiseks tahab linnavalitsus enampakkumisele panna Lõunakeskuse ja Tartu teaduspargi vahel linnale kuuluva 24 044- ruutmeetrise Riia 195 kinnistu, kus praegu kasvab kõrge hein. «Loodame, et leiame seekord ettevõtte, kes teeb Tartu veel paremaks,» ütles Tartu abilinnapea Reno Laidre.

Kui kesklinnas asuv linna veekeskus võtab enda alla ligi 4200 ruutmeetrit, siis Riia 195 kinnistule kavandatava ujula ja veekeskuse ehitusalune pind peaks olema vähemalt 5000 ruutmeetrit. Lisaks võib hoonestaja ehitada veel ühe kuni 3500-ruutmeetrit enda alla võtva hoone.

«Jah, meil on soov sinna ujula ja veekeskus ehitada,» vastas Lõunakeskuse omanikfirma Astri Grupi arendusjuht Jaan Lott. «See on loogiline jätk, seal on nüüd näiteks ka hotell ning uus koolimaja, ujula ja veekeskus toetaks Lõunakeskuse ökosüsteemi.»

Rohkem ta sel teemal rääkida ei soovinud – ühelt poolt võib oksjonil peale Astri Grupi osaleda ka teisi huvilisi ning teisalt pole ujula ja veekeskuse rajamine odav, arvestada tuleb paarikümne miljoni euroga.

Riia 195 kinnistu hoonestusõiguse seadmise alghind on 16 830 eurot aastas, tasu muudetakse iga viie aasta järel maa turuväärtuse muutumise põhjal. Oksjoni õnnestumise korral järgneb hoonetele parima lahenduse leidmiseks arhitektuurivõistlus.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi