Kalatööstus M.V.Wool esitas eelmisel nädalal veterinaar- ja toiduametile (VTA) tegevuskava, mis näeb ette ajutist tootmise peatamist 2020. aasta alguses põhjalikuks suurpuhastuseks.

Ettevõtte kinnitusel on põhjaliku puhastamise ja järelevalve tulemusena tarbijateni jõudvad AS-i M.V.Wool tooted ohutud. Kuna ettevõte soovib täielikult vabaneda listeeriabakterist ST1247 tehases, siis esitas kalatööstus VTA-le 13. novembril tegevuskava, teatas M.V.Wool. 

Tegevuskava kohaselt on M.V.Wool valmis kuni kolmeks nädalaks peatama tootmise Harku tehases 15. jaanuaril ning Vihterpalu tehases 5. veebruaril. Kava näeb ette klientide teavitamist minimaalselt üks kuu ette ning sellega seoses teatud toodete tarne peatamist antud perioodiks.

“Täpne tegevuskava selgub peale M.V.Wooli Harku tehasest 23. oktoobril võetud proovide sekveneerimist ehk tüve määramist. M.V.Wooli toodetele kehtib listeeria osas nulltolerants ning selle tõhusust kinnitab fakt, et 2019. aastal ei ole Eestis esinenud ühtegi ST1247 tüvest põhjustatud haigusjuhtu,” ütles M.V.Wooli nõukogu esimees Meelis Vetevool pressiteates.

29. oktoobril maaeluministeeriumis toimunud toiduohutuse ümarlaual kinnitasid nii terviseamet kui VTA, et kuna tänavu ei ole Eestis registreeritud ST1247 põhjustatud listerioosijuhtumeid, siis see viitab M.V.Wooli poolt kasutuselevõetud meetmete asjakohasusele puhangu ohjamisel. “Seega reaalset ohtu, mida ST1247 võiks põhjustada inimese tervisele ja elule, täna ei eksisteeri,” märkis ettevõte.

Rahvusringhäälingu uudisteportaal kirjutas reedel, et VTA leidis M.V.Wooli tehasest võetud proovidest taas listeeriabakteri, amet ei välista seejuures võimalust teha ettekirjutus tehase sulgemiseks. 

M.V.Wooli nõukogu esimees ütles, et uute leidude listeeriabakter pärines toorainest. “23. oktoobril võetud proovides esinenud bakter pärines Soomest tulnud toorainest, mida kinnitasid ka terviseameti proovid. Vahetult peale tehase puhastamist tehtud proovid ei näidanud listeeriabakteri esinemist, kuid kaks päeva hiljem Soomest tulnud tooraine töötlemise käigus VTA poolt võetud proovides esines listeeriabakter,” rääkis ta.

Kalatööstus viis oktoobris ettevõtte Harku tehases läbi täieliku sterilisatsiooni ning peatas kaheks päevaks tootmise.

M.V.Wool on seisukohal, et ettevõtte kalatooted on alati vastanud Euroopa Liidus kehtivatele piirnormidele ning on välistatud nende kalatoodete kahjulik mõju inimeste tervisele. M.V.Wool teeb alates selle aasta kevadest tihedat koostööd VTA-ga ning järgib VTA poolt kehtestanud nulltolerantsi nõuet listeeriabakterile tehases.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi