Kõige populaarsema ametikoha tiitli haaras mais endale andmesisestaja, tõugates tahetuima ameti troonilt komplekteerija tööpakkumise.

Andmesisestaja ühele ametikohale kandideeris mais keskmiselt 710 tööotsijat ja suurima kandideerijate arvuga konkurss ületas 1900 kandideerija piiri. 

Populaarsete ametite loetelus järgnes andmesisestajale mitu kuud tahetuima ameti tiitlit hoidnud kauba komplekteerija, kus ühele ametikohale saatis oma CV keskmiselt 315 tööotsijat. Kolmas suurima tööotsijate huviga amet oli kuller 277 kandideerijaga.

Tänu kaupluste taasavamisele alustasid tööandjad hoogsalt uuesti ka klienditeenindajate otsinguid ning klienditeenindaja tööpakkumine kerkis kohe ka enim tahetud ametite sekka. Ühele ametikohale kandideeris keskeltläbi 191 tööotsijat. Suurima kandideerijate arvuga klienditeenindaja konkursil osales aga tervelt 832 tööotsijat. 

Keskmiselt 100 kandideerijaga värbamiskonkursside piiri ületasid veel ka assistendi ehk (kontoritöötaja, laotöötaja ja tõstukijuhi, e-poe töötaja ja sisuhalduri, müügispetsialisti, kaupluse juhataja ja ka turundusspetsialisti ja -assistendi tööpakkumised.

„Maikuus hakkasid paljud tööandjad taas julgemalt värbama ja tööpakkumiste arvud kerkisid aprillikuuga võrreldes enamikes valdkondades,“ kommenteeris tööturu trende CVKeskus.ee turundusjuht Henry Auväärt. „Kõige rohkem vabu ametikohti lisandus klienditeeninduses ja müügisektoris, kus võrreldes eelneva kuuga, tööpakkumiste arv kahekordistus.“

CVKeskus.ee on aastal 2000 loodud Eesti suurim tööportaal, mida külastati 2019. aastal üle 14 miljoni korra ja kus avaldatud tööpakkumistel viidi läbi rohkem kui üks miljon kandideerimist.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi