Kolmapäeval Rootsi finantsinspektsiooni (FI) algatatud väärteomenetlus rahapesukontrolli ja -tõkestamismeetmete osas SEB Balti harudes panga aktsiahinda märkimisväärselt ei mõjutanud. 

Kesk-Euroopa standardaja järgi kolmapäeva pärastlõuna seisuga oli SEB väärtpaberi hind Stockholmi börsil 87,44 rootsi krooni (SEK). Võrreldes eelmise kauplemispäeva sulgemishinnaga langes hind 1,75 protsenti. 

Väärteomenetluse algatamise otsus on osa FI juurdluskäigust ning tähendab, et Rootsi järelevalve vaates on piisavalt tõendeid juurdluse tulemusel kaaluda sanktsioonide kehtestamist. Inspektsioon jätkab juurdlust järgmise sanktsiooniprotsessi etapini, misjärel informeeritakse juurdluse käigus tehtud analüüsi tulemustest ka panka ning palub ka SEB arvamust hinnangule, teatas FI kolmapäeval. 

SEB emapank teatas kolmapäeval, et FI on väärteomenetluse algatamisest teavitanud ka panka, kuid ei ole veel edastanud oma esmast hinnangut panga Balti harude sisekontrolli ja juhtimise osas. “SEB teeb finantsinspektsiooniga läbipaistvat koostööd,” seisab avalduses.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi