15. mail avas Maaelu Edendamise Sihtasutus (MES) koroonaviiruse tõttu raskustesse sattunud maaettevõtjatele suunatud toetusmeetmed, millele on praeguseks laekunud 136,7 miljoni euro väärtuses taotlusi.

Senine COVID-19 meetmete kasutus näitab kõige suuremat huvi laenumeetme vastu, kus saadaval on 100 miljonit eurot. Sihtasutus on teinud otsuseid 61,4 miljoni euro ulatuses ning laenulepinguid on sõlmitud 43,6 miljoni euro väärtuses, kirjutas põllumajandus- ja maaelupoliitika asekantsler Marko Gorban maaeluministeeriumi blogis. 

Kõige enam on laenude vastu huvi tundnud põllumajandussektori, toiduainetööstuse ja maaturismi ettevõtjad, kes on laenu taotlenud vastavalt 54,5 miljonit, 11,8 miljonit ja 9,8 miljonit eurot.

Väiksemas mahus on MES-ist taotletud laenukäendust, ligikaudu 19 miljoni euro mahus. 

Üleriigilise kriisipaketi osana otsustas valitsus kevadel rahastada läbi MES-i kokku 200 miljoni euro ulatuses laenukäendusi ning käibe- ja investeerimislaene bio- ja maamajandusettevõtjatele ning põllumajandusmaa kapitalirendi tehinguid.

MES-i meetmete puhul ei ole tegemist toetusrahaga, vaid sihtasutus annab laenu või käendust laenudele. Tegu on tagastatava abiga, mida riik ka edaspidi ettevõtjate abistamiseks kasutada saab.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi