Riigikogu majanduskomisjoni hinnangul on riikliku lennufirma Nordica ülesanne praegusel lennundusmaastikul pakkuda Eesti elanikele lennuvõimalusi, kui välismaised firmad peaksid siinsetest liinidest loobuma.

Majanduskomisjoni esimees Sven Sester rääkis, et Eesti edukus ei ole mõeldav ilma otseühendusteta teiste riikide suurlinnadega. Nende ühenduste hoidmiseks loodi Nordica, kuid komisjoni esimehe sõnul on firma oma algsest eesmärgist kaugenenud.

“Seepärast tuleb väga tähelepanelikult jälgida meie oma lennufirma käekäiku ja uute eesmärkide püstitamist. Kui välismaised lennufirmad ei ole huvitatud Eestist ja Eestisse lendamisest, tuleb Nordical tiibu pingutada, sest selleks see ettevõte kunagi ellu kutsutigi,” ütles Sester pressiteate vahendusel.

Sester märkis, et kui Tallinna lennujaama talvise plaani järgi saab 13 eri firma lennukitega reisida 31 sihtkohta, siis Nordica osa sellest on ajas vähenenud kümnekonna sihtkohani.

“Nordica on konkurentsi ja muude raskuste tõttu osadel liinidel lendamise peatanud, mis kindlasti ei ole hea märk, samas on sihtkohtade arv koos teiste lennufirmadega rõõmustav – suvel sai Tallinnast otse lennata 38 sihtkohta, mis on viimaste perioodide uus rekord,” selgitas ta.

Majanduskomisjoni aseesimees Kristen Michal ütles, et Nordica sündis vajadusest hoida Eestile vajalikke ühendusi ja teha seda viisil, et majanduslikult saadakse hästi hakkama. “Tallinnast ja Eestist pärit ühendused annavad majandusele tulu 100–200 miljonit eurot aastas. Eestile on peamine, et siin tegutseb ettevõte, mis suudab hoida ja tekitada konkurentsi, et Tallinna Lennujaam töötaks kliendi huvides,” rääkis ta.

Michali sõnul on lennunduses praegu head ajad ja ka Tallinna lennujaam on uute liinide loomisel head tööd teinud. “Nordica peab majandama ennast nii, et konkurentsi vähenedes on ta valmis ning võimeline ise turul konkureerima – see on ka põhjus, miks ta loodud ja tegutsemas on,” sõnas Michal.

Riigikogu majanduskomisjon sai teisipäevasel istungil Nordica juhtidelt ülevaate lennufirma olukorrast ja plaanidest ning maailma lennunduse arengust. Komisjonile tutvustasid lennufirma olukorda Nordic Aviation Group AS-i juhatuse esimees Erki Urva ja nõukogu esimees Toomas Tiivel.

Eesti lennufirma Nordica on teatanud, et peatab alates 26. oktoobrist lennud Tallinnast ja keskendub edaspidi tellimuslendude ning riiklike hangete täitmisele nii Skandinaavias, kui ka Põhja-Euroopas laiemalt.

Ühtlasi lõpetab Nordica oma nime alt lendamise. Nimelt allkirjastasid lennufirmad Nordica ja LOT koostöölepingu, millega võtab LOT Nordicalt üle piletimüügi ja klienditeeninduse haldamise.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi