Eesti Omanike Keskliit (EOKL) kutsub kaupmeeste liitu, kõiki kaupmehi ja kaubanduskeskusi arutama võimalust eelolevatel pühadel eneseregulatsiooni kaudu piirata pürotehnika müüki ning alustada sellega pärast jõulupühi.

Ilutulestiku kasutamine ja selle tagajärjed tulevad arutusele igal aastal pühade ajal, sest pürotehnika kasutamine häirib sageli inimesi, avalikku korda ja loomi, teatas EOKL-i esimees Priidu Pärna kolmapäeval BNS-ile.

Samuti on pürotehnika hoolimatu kasutamisega põhjustatud suurt varalist kahju, nagu eelmisel aastal Nurmiko aiandi suurpõleng. Ilutulestiku tootmine ja kasutamine on üks keskkonda reostavamaid tegevusi. “Hoolimata ettepanekutele seadusi täpsustada ja järelvalvet tõhustada, ei ole aastaga selles osas toimunud muudatusi,” rääkis Pärna.

Pärna sõnul ei pea demokraatlikus ühiskonnas kõiki probleeme kõrvaldama üksnes seaduse kaudu, vaid valukohti saab ka eneseregulatsiooni ja kokkulepete kaudu ületada.

“Näiteks mõned aastad tagasi leppisid alkoholitootjad kokku kange õlle pakkumise piiramises suures pakendis,” lausus Pärna. “Soovitame ka kaupmeeste liidul üles näidata head tahet ja leida võimalusi enda liikmete kokkuleppel ajaliselt piirata pürotehnika müüki pühade perioodil kauplustes ja kaubanduskeskustes. Olgu meile teekaardiks Haapasalu Tarbijate Ühistu vastutustundlik otsus loobuda ilutulestikust ostupeo lõpetamisel ja otsus alustada ilutulestiku müüki pärast jõulupühi. Kaupmehed saavad sel moel tänuväärselt otseselt kaasa aidata, et jõulud ja sellel eelnev periood oleks rahulik pühadeaeg.”

“Ka sina hea ostleja – ajal kui Veneetsia upub, Austraalia põleb ja Eestis on rekordsoe november, saame me kõik ära teha väikseid asju mõttetu tarbimise, keskkonna- ja mürareostuse vähendamiseks ja kliimasoojenemise vältimiseks. Rahulike pühade ajal võiksime õhku lastava raha annetada heategevuseks,” lausus EOKL-i esimees.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi