Eesti Vabaõhumuuseumis pühapäeval toimuval leivapäeval selguvad konkursside „Parim mahetootja 2019“ ja „Parim mahetoode 2019“ võitjad, ühtlasi saavad leivapäeva külastajad valida ka oma lemmikmahetoote.

„See aasta on mahepõllumajanduse juubeliaasta – Eestis on mahepõllumajandusega tegeletud juba 30 aastat. Selle pikaajalise töö tulemusena on Eesti põllumajandusmaast juba 21 protsenti mahepõllumajanduslikus kasutuses ja meil on saada lai valik suurepäraseid mahetooteid,” märkis maaeluminister Mart Järvik.

“Silmapaistvate mahepõllumajandusettevõtjate tunnustamiseks korraldatakse juba 10. aastat parima mahetootja ja parima mahetoote konkurssi. Soovin suure panuse eest mahepõllumajanduse populariseerimisel tänada Eesti Mahepõllumajanduse Sihtasutust,“ lisas Järvik.

Parima mahetootja tiitli kandidaadid on Krista Kanniste ja Niliske talu Harjumaalt, Mats Meriste ja Olivia Till ning Hallimäe talu Valgamaalt, Tiina ja Ivo Tomson ning Vilsi Angus Valgamaalt, Harri Ellermaa ning Ehe Pojad Viljandimaalt, Carl Rääli ja tema Hansu talu Läänemaalt, Allan Sarap ja Metsaserva Mesi Tartumaalt ning Karmo Haas, Tori Siidri- ja nende Veinitalu Pärnumaalt.

Mahetoote konkursile esitati kokku 50 toodet 24 ettevõttelt. Auhindamine toimus kahes grupis – parim mahetoit ja parim mahejook. Toodete valik on lai: valikus olid pagari-, köögi- ja puuvilja-, teravilja-, liha-, piima jm tooted. Ka jookide valik on mitmekesine.

Parima mahetootja ja -toote konkursside võitjad kuulutatakse välja Vabaõhumuuseumis Kolu kõrtsi ees kell 15 toimuval auhinnatseremoonial. Kell 10-16 toimub Sassi-Jaani talu õuel ka kodumaiste mahetoodete laat ja degusteerimine, kell 12-13 saavad leivapäeva külastajad valida publiku lemmikmahetoote.

Parima mahetootja ja -toote konkurss toimub kümnendat korda. Konkursse korraldab maaeluministeeriumi tellimisel Eesti Mahepõllumajanduse Sihtasutus koostöös Mahepõllumajanduse Koostöökoguga. Parim mahetoode valitakse koostöös Eesti Kulinaaria Instituudiga.

2018. aastal valiti parimaks mahetootjaks taimekasvatusega tegelev ettevõte Tammejuure talu Läänemaalt. Parim mahetoode 2018 oli Kasekunst OÜ toodetud tume kasesiirup.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi