Riigihalduse minister Jaak Aab saatis esmaspäeval kohalikele omavalitsustele ja avaliku sektori asutustele kutse osaleda riigi korraldatava isikukaitsevahendite ühishankel, mille eesmärgiks on luua asutusele lihtsam ja soodsam viis isikukaitsevahendite varude tagamiseks alates juulist.

“Riigi poolt on isikukaitsevahendid tagatud juuni lõpuni, kuid alates juulist jätkub tavapärane süsteem, mil tervishoiuteenuste osutajad, hoolekande- ja riigiasutused ning kohalikud omavalitsused hangivad endale ise vajaliku koguse maske, kindaid ja kõike muud,” ütles Aab pressiteates.

“Selle ühishanke eesmärk on teha see protsess omavalitsustele ja muudele avaliku sektori asutustele võimalikult lihtsaks ja ka soodsaks,” lisas ta.

Isikukaitsevahendite ühishanke viib läbi rahandusministeerium koostöös Riigi Tugiteenuste Keskusega (RTK). Hankes osalemine on vabatahtlik ning isikukaitsevahendid tuleb soetada asutuse oma eelarve rahast.

Aab kommenteeris, et koos hankides saab vahendeid soodsama hinnaga ning ka transpordi korraldus on mõistlikum. Lähtuvalt oma teenuste ja tegevuste mahust võiks asutused tema hinnangul soovitavalt kavandada lisaks toimimiseks vajalikele vahenditele ka ühe kuu varu augusti lõpuks, et olla valmis võimalikuks uueks nakatumise laineks.

Ettepanek on hankida ja hoida veel ühe kuu varu riigil keskselt. Kuna konkreetset ravimit või vaktsiini ei ole COVID-19 vastu välja töötatud, siis on alati risk, et piiranguid leevendades või mõne üksikjuhtumi kaudu võib haigus sarnases või erinevas mahus naasta.

“Mida paremini oleme kõik valmis selliseks ohuks, seda väiksem saab olema võimaliku uue haiguspuhangu ulatus ja tagajärjed. Arvesse tuleb võtta ka seda, et kui pandeemia kuskil mujal kasvab, siis see võib sarnaselt märtsi algusele lülitada taaskord välja loodud või taasloodud tarneahelad,” märkis Aab.

Kui ühishankes osalejate soovid ja mahud on koondatud, siis avatakse hange veel lähiajal kõikidele potentsiaalsetele tarnijatele riigihangete registris. Hankest on oodatud osa võtma kõik tingimustele vastavad pakkujad.

Seni on riigihalduse ministri poolt korraldatud kesksete hangetega ostetud kokku 11,4 miljonit artiklit erinevaid isikukaitsevahendeid, sealhulgas maskid, kindad, kitlid, prillid jms. Hangete kogukulu on praeguseks 9,2 miljonit eurot.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi