Tulenevalt Läti valitsuse reedesest otsustest kehtestada reisipiirangud ning kümnepäevane karantiinikohustus Soomest saabuvatele reisijatele, võttis Tallink Grupp reedel vastu otsuse ajutiselt peatada Helsingi-Riia liini opereerimine alates esmaspäevast kuni oktoobri lõpuni.

Liini tegevus peatatakse kuni olukorra muutumiseni ning novembri ja detsembri reiside osas tehakse otsused lähinädalatel, teatas Tallinki pressiesindaja.

Läti valitsus otsustas reedel kehtestada reisipiirangud Soomest saabuvatele reisijatele ning lisas Soome riigi niiöelda kollaste riikide nimekirja, kuna Soome nakkusnäitajad on viimaste nädalate jooksul märgatavalt tõusnud.

Populaarne Helsingi-Riia liin avati selle aasta juuni lõpus ning algselt opereeris liinil ettevõtte laev Silja Serenade igapäevaselt. Alates septembri keskpaigast, reisijatearvu vähenemise tõttu toodi liinile kuluefektiivsem laev Baltic Queen ning reiside arvu vähendati kahele edasi-tagasi reisile nädalas. Suvisel reisikõrgperioodil reisis Helsingi-Riia liini laevadel igapäevaselt 1500-2000 reisijat, kuid alates augusti keskpaigast, mil riikide valitsused kodanikel taas reisimist vältida soovitasid, hakkasid reisijatearvud järsult langema.

„Helsingi-Riia liini reisijatearvud on olnud languses augusti keskpaigast, kuid on seni olnud siiski piisavalt suured, et võimaldada meil liini opereerimist jätkata iga väljumisega kahjumit tekitamata. Täna välja kuulutatud piirangute tingimustes aga on meil võimatu liini opereerimist sellisel kujul jätkata, kuna juba kevadisest kogemusest teame me, et niipea kui piirangud reisimisele kehtestatakse, kukuvad reisijatearvud järsult ja koheselt. Seega, oleme olukorras, kus meil pole muud võimalust, kui ajutiselt antud populaarse liini tegevus peatada,” ütles Tallink Grupi juhatuse esimees Paavo Nõgene.

„Loomulikult mõistame me Läti valitsuse valikuid viiruse tõkestamisel, kuid, arvestades turismisektori tänast pea täielikku koomaseisundit, lootsime me siiski, et otsuseid tehakse veidi sihitumalt ning turistidele, kes saabuvad riiki laeval üheks päevaks ning kes lahkuvad õhtul sama laevaga, suudetakse leida ja luua mingisugusedki erisused. Veidi sihitum lähenemine oleks piirkonna turismisektorile olnud suureks abiks ning oleks võimaldanud meil transpordiliini Soome ja Läti vahel avatuna hoida,” lisas Nõgene.

“Nagu ka varasemalt sel aastal, oleme me alati valmis oma otsused üle vaatama ja neid muutma kui olukord muutub ja piirangud kaotatakse ja oleme valmis ka aasta lõpupoole Soome reisijatele pakkuma reise kas taastatud liinil või erireiside näol võimalust külastada jõulutuledes Riia linna,” lisas Nõgene. 

Tallink Grupi klienditeenindus võtab esimesel võimalusel ühendust kõigi reisijatega, kellel on broneeringud Helsingi-Riia liini reisidele selle aasta oktoobrikuus. 

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi