Tallink Grupi laev Romantika teeb kaks edasi-tagasi erireisi Riia-Stockholmi liinil 19.-20. mail ja 27.-28. mail pendelrändajate ja kaupade transportimiseks Läti ja Rootsi vahel. 

Tallink sai Läti ametivõimudelt eriloa opereerida erireise Lätis kehtiva eriolukorra ajal, teatas Tallink. Läti valitsus pikendas läinud nädalal eriolukorda kuni 9. juunini. Riiast Stockholmi suunal väljumisi on võimalik kasutada autoga tööle minekuks ka neil eestlastel, kellel on vaja Rootsi tööle minna.

Esimene reis Riia-Stockholmi suunal toimub 19. mail. Laev väljub Riiast 16.00 kohaliku aja järgi ning maabub 20. mail kell 11.00 Stockholmis. Stockholmist Riia suunal väljub laev 20. mail 16.00 ning jõuab Riiga 21. mail 12.00 kohaliku aja järgi. 

Teine erireis Riia-Stockholmi liinil väljub 27. mail 16.00 ning maabub Stockholmis 28. mail 11.00. Tagasireis Riiga väljub Stockholmist 28. mail 16.00 ning maabub 29. mail 12.00.

Erireiside kontekstis loetakse prioriteetseteks reisijateks neid pendelrändajad, kelle tööandjad on täitnud eelnevalt nõutud vormi ja taotlenud Läti Investeerimis- ja ettevõtluse arendamise agentuurilt (Investment and Development Agency of Latvia) vajaliku loa reisida Rootsi töö eesmärgil.

Pardale lubatakse ka reisijad, kel on muud vältimatud põhjused Rootsi reisimiseks. Ühtlasi lubatakse Stockholmist väljuvatele erireisidele pardale ka need Euroopa Liidu (EL) kodanikud, kel on õigus Lätti siseneda või reisida läbi Läti transiidi korras Lätis kehtiva eriolukorra tingimustes, ning nende puhul ei nõuta ka Läti Investeerimis- ja ettevõtluse arendamise agentuuri vastava ankeedi täitmist.

Reisijad, kes tulevad pardale Stockholmist, peavad olema kas sõiduautoga reisijad või peavad endale korraldama Riia sadamasse saabudes individuaalse transpordi laevale vastu, sest ilma oma transpordita reisijatel ei ole luba lahkuda sadama territooriumilt jalgsi või ühistranspordiga.

Reisijad, kes soovivad erireisile piletit osta, peavad enne piletiostu kontrollima, et neil on kehtiv õigus sihtriiki siseneda. Reisimine turismi või puhkuse eesmärgil ei ole erireiside kontekstis lubatud. 

Kõikidele reisijatele rakendub Riiga saabumisel vastavalt Lätis kehtivatele eriolukorra nõuetele 14-päevane isolatsiooninõue peale Lätti sisenemist. Nimetatud piirang ei kehti kaubavedajatele.

Tööandjad, kelle töötajatel on vaja Rootsi reisida Tallinki laeva Romantika erireisidega, peavad täitma vastava vormi loa taotlemiseks Läti Investeerimis- ja ettevõtluse arendamise agentuuri veebilehel.

Läti, Rootsi ja teiste EL-i riikide kaubavedajatel on lubatud antud erireisidel ka kaupu transportida. Ainus kehtiv piirang on see, et kaubaveokite juhid peavad reisile asudes olema terved ja neil ei tohi esineda koroonaviiruse sümptomeid.

Kaubavedajatelt ei nõuta eraldi loa taotlemist kaubavedude teostamiseks erireiside väljumistel. Kaubavedude broneeringuteks palub Tallink kaubavedusid teostavatel klientidel pöörduda ettevõtte cargo klientide klienditeeninduse poole. 

Reisijad, kes soovivad tööreisiks piletit osta saavad peale seda, kui nõutud vorm on täidetud Läti Investeerimis- ja ettevõtluse arendamise agentuuri veebilehel, broneerida pileti Tallinki Läti klienditeeninduse kõnekeskuse kaudu.

Kõik reisijad peavad enne pardale astumist kinnitama, et nad on hea tervise juures ning et neil ei esine ühtki koroonaviiruse sümptomit reisile asudes. Reisijaid, kes on haiged või kel on ilmnenud haigussümptomid, pardale ei lubata. Laevapardal kehtivad ranged ohutusmeetmed, et tõkestada viiruse edasist levikut. 

Tallink Grupi teatel ei ole ettevõttel informatsiooni, millal taastatakse tavapärane reisijate liiklus Riia-Stockholmi liinil, kuid ettevõte teatab viivitamata plaanidest, mis puudutavad tavapärase reisiliikluse taastamist Riia-Stockholmi laevaliinil, niipea kui vastavad otsused on langetatud. 

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi