Rahvusvaheline konverentsivaldkonna katusorganisatsioon ICCA värske statistikaraport maailma konverentsisihtkohtade kohta ütleb, et Eesti edestab rahvusvaheliste konverentside arvu poolest nii Lätit ja Leedut ning Tallinn on 2019. aasta maailma konverentsilinnade edetabelis tõusnud rekordilisele 41. kohale.

Linnade arvestuses jäävad Tallinnast tahapoole mitmed tuntud suurlinnad, näiteks New York, Istanbul, Moskva, Peterburg, Washington, Toronto, Zürich ja veel paljud teised. Tallinnale tõi eduka koha 59 eelmisel aastal toimunud rahvusvahelist erialaseltside konverentsi. Kunagi varem ei ole Tallinn edetabelis nii ees olnud, teatas MTÜ Eesti Konverentsibüroo.

Juhtivate konverentsilinnade positsiooni maailmas hoiavad Pariis, Lissabon ja Berliin. Ka teised Baltimaade pealinnad asuvad edetabelis Tallinnast märgatavalt tagapool – Vilnius on 31 konverentsiga 98. kohal ning Riia 26 konverentsiga 112. kohal.

Tallinna puhul on märkimisväärne ka rahvusvaheliste erialaseltside konverentside arvu kasv viimastel aastatel  – veel 2016. aastal toimus Tallinnas 28 rahvusvaheliste assotsiatsioonide konverentsi, kuid kolme aasta jooksul on rahvusvaheliste konverentsikorraldajate huvi Tallinna vastu mitmekordistunud.

2019. aastal toimunud 12 rahvusvahelise konverentsiga on edetabelis esindatud ka Tartu, hoides maailma linnade seas 221. kohta koos Strasbourgi, Bonni, Groningeni, Tbilisi, Heidelbergi, Bakuu, Hannoveri, Wellingtoni ja veel mitme teise linnaga.

Riikide paremusjärjestuses asub Eesti 73 konverentsiga 46. kohal, olles taaskord edukaim Balti riik. Leedu on 61. ja Läti 67. kohal.

Eesti Konverentsibüroo tegevjuhi Kadri Karu sõnul oli 2019. aasta Eestile tõepoolest erakordne konverentsiaasta. “Eestis toimus ligi 600 suuremat rahvusvahelist konverentsi, mis tõid ligi 55 miljonit eurot majanduslikku tulu nii turismivaldkonnale kui muudele ettevõtetele. ICCA edetabel arvestab ainult erialaseltside roteeruvaid konverentse. Neile lisaks toimus Eestis veel palju muid seminare, konverentse ja kohtumisi, tänu millele oli Eesti rahvusvaheliselt nähtav paljude valdkondade kompetentsikeskusena ning arenesid Eestile olulised teadus-, eriala- ja ettevõtluskontaktid,” lisas Karu.

Rahvusvahelise konverentsiturismi katusorganisatsiooni ICCA andmebaasis on esindatud üle 160 riigi ja enam kui 1850 linna. Igal aastal koostatakse maailma konverentsisihtkohtade paremusjärjestusi nii riikide kui ka linnade lõikes. Edetabeli koostamisel võetakse arvesse rahvusvaheliste assotsiatsioonide konverentse, mis toimuvad regulaarselt, roteeruvad vähemalt kolme riigi vahel ja kus osaleb minimaalselt 50 delegaati.

MTÜ Eesti Konverentsibüroo on konverentsiturismi katusorganisatsioon, mille tegevuseks on Eesti kui konverentsimaa rahvusvahelise maine kujundamine ja tuntuse tõstmine ning Eestis toimuvate rahvusvaheliste konverentside arvu suurendamine. Eesti Konverentsibüroo esindab konverentside korraldamisega seotud ettevõtteid ning riiki, Tallinna, Tartu ja Pärnu linna ning teeb tihedat koostööd Eesti tutvustamiseks Ettevõtluse Arendamise Keskuse Turismiarenduskeskusega. EKB on rahvusvahelise erialaorganisatsiooni ICCA liige aastast 2008.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi