Tallinna Sadama puhaskasum kerkis tänavu üheksa kuuga enam kui kaks korda mulluselt 15,8 miljonilt eurolt 35,9 miljoni euroni.

Puhaskasumi suur kasv üheksa kuu võrdluses oli tingitud 20,5 miljonit eurot väiksemast dividendide tulumaksu kulust 2019. aastal, teatas Tallinna Sadam börsile.

Käive langes seejuures 0,5 protsenti 100,5 miljonile eurole. Kolmanda kvartali kasum langes aastavõrdluses 1,8 protsenti 17,7 miljonile eurole, käive kasvas 0,7 protsenti 39,2 miljoni euroni.

Tallinna Sadama finantsjuhi Marko Raidi sõnul mõjutas kolmanda kvartali tulemusi ühelt poolt vedellastist tulenev kaubamahu tugev langus, teisalt aga laevakülastuste arvu kasv ja jäämurdja Botnica pikem suvetöö periood Kanadas. Jõudsalt kasvas ka puistlasti maht, mis mõnevõrra pehmendas vedellasti langusest põhjustatud kukkumist kaubamahus.

“Reisijate arv kasvas kolmandas kvartalis eelkõige Tallinn-Helsingi ja Muuga-Vuosaari liinide mõjul. Juuni lõpus alustas Muuga-Vuosaari liinil liiklemist Eckerö Line’i laev MS Finbo Cargo, mis teenindab nii veokeid kui autoga reisijaid, samuti asus sellel liinil sõidukitega reisijaid teenindama Tallink oma laevaga Sea Wind. Laevade kõrge täituvusprotsent näitab, et liin on korralikult käivitunud ja ka autoga reisijad hindavad kesklinna ummikuid vältivat soodsat alternatiivi Eesti ja Soome vahel reisimisel,” ütles Raid.

Kolmandas kvartalis suurenes ka investeeringute maht võrredes eelmise aasta sama perioodiga, peamiselt seoses D-terminali rekonstrueerimisega, süvendustöödega Paldiski Lõunasadamas ja Reidi tee ehituse kaasfinantseerimisega Vanasadamas.

Ettevõte juhatuse hinnangul saavutab Tallinna Sadam 2019. aastaks seatud kasumieesmärgi ja plaanib 2020. aastal maksta vähemalt 30 miljonit eurot dividende.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi