Iluteenuste kasvava turu ja ebakvaliteetsete teenuste sagenemise riski tõttu tegi terviseamet sotsiaalministeeriumile ettepaneku muuta iluteenuste osutamine majandustegevuse registris teavitamiskohustusega tegevuseks.

Terviseameti peadirektori Merike Jürilo sõnul arenevad iluteenused pidevalt ning kasutusele võetakse järjest enam uusi protseduure ja aparaate, mille turvaline kasutamine nõuab uusi oskusi ja senisest asjatundlikumaid taustateadmisi, teatas ameti pressiesindaja reedel BNS-ile.

“Praegu võib Igaüks oma hetkemõtte ajel avada „ilutoa“ ning kui tundub, et vist läks valesti, kaob kiiresti silmapiirilt ja alustab oma tegevust uuesti mõnel teisel tänavanurgal,“ ütles Jürilo, kelle sõnade kohaselt ei võta majandustegevusteate esitamine majandustegevuse registri e-keskkonnas kuigi palju aega, kuid sellest saadav kasu on suur nii tarbija kui teenusepakkuja jaoks. „Parema ülevaate saamine aitab nii kvaliteetset teenust otsivat tarbijat kui ka ausat teenusepakkujat, kes on investeerinud nii oma sisseseadesse kui töötajate koolitamisse.“

Jürilo sõnul saavad ka tarbijad turvalise teenusepakkuja valimisel olulise eeltöö ise ära teha. „Näiteks tuleb teenuse osutaja valikul kindlasti lähtuda haridusest, väljaõppest ja eelnevatest kogemustest,“ oluline on olla aktiivsed ja julgelt küsida teenuse osutajalt vastavat infot ütles Jürilo.

Mitteametlikel iluprotseduuride pakkujatel võib küll olla soodne hind, kuid seda tihti kvaliteedi arvelt – selle taga olla reeglite eiramine või teenindaja vähene kogemus. Samuti võib soodne hind olla seotud uudse metoodika juurutamise ehk et teenusepakkuja vähese kogemusega.

Keerulised noorendamise protseduurid – nagu näiteks ilusüstid, mesoteraapia, keemiline koorimine, mesoniitide paigaldamine, plasmalifting ja laserseadmete kasutamine – eeldavad teenuseosutajalt vastavat meditsiinialast haridust. Iluteenindaja õigust töötada tervishoiuteenuse osutajana on võimalik kontrollida terviseameti veebilehelt tervishoiuteenuse osutajate avalikust registrist.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi